چهار آمفی تئاتر باغ کتاب آماده بهره برداری شد

هنردستان: مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه فاز نخست باغ کتاب تا پایان سال جاری به بهره برداری می‌رسد، گفت:چهار آمفی تئاتر باغ کتاب تهران با ظرفیت 600 نفر نیزآماده بهره بردرای شده است.

 

به گزارش هنردستان، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری تهران، علیرضا جعفری در حاشیه بازدید معاونان و مدیران این شرکت از روند آماده سازی پروژه باغ کتاب تهران، گفت:بخش کشتی کتاب از جمله زیر پروژه‌های این مجموعه به شمار می‌آید که مراحل طراحی آن به پایان رسیده است.

 

وی با اشاره به اینکه کشتی کتاب بخش  بازی و سرگرمی کودکان به شمار می‌آید، افزود:این بخش در قسمت غربی بلوک c  باغ کتاب تهران قرار دارد.

 

جعفری با بیان اینکه در طبقه اول بلوک c تالار علم کودک قرار دارد، گفت:در طبقه اول این مجموعه تالار علم نوجوان و فروشگاه کتاب قرار دارد که بخش تالار آن در حال انجام مراحل آماده سازی وبخش فروشگاه نیز در مرحله چیدمان قفسه‌هاست.

 

به گفته مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران،نمایشگاه دائمی کتاب(کودک و بزرگسال)، تالار علم خردسال، مجموعه رستوران‌های کافه کتاب، داستان‌های تجسمی و داستان‌های شاهنامه در مسیر گذر فرهنگ از جمله زیر پروژه‌های باغ کتاب محسوب می‌شود که مراحل آماده سازی آن‌ها در حال انجام است.

 

وی با تاکید بر اینکه ایجاد لذت و علاقه به مطالعه و کتابخوانی در بین اقشار مختلف به ویژه کودکان و نوجوانان مهم‌ترین برنامه و هدف ما به شمار می‌آید، افزود: در باغ کتاب تهران تلاش داریم تا کتابخوانی برای مخاطبان لذت بخش باشد،چرا که مطالعه و کتابخوانی باعث افزایش سطح علمی افراد جامعه می‌شود.

 

جعفری با بیان اینکه درمجموعه باغ کتاب تهران سعی در ایجاد فضایی با محوریت کتاب است، گفت: هر یک از عناصر تشکیل دهنده این مجموعه به نحوی با فعالیت‌های مرتبط با کتاب در ارتباط است.

 

باغ کتاب تهران که به همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در حال ساخت و آماده سازی است بدون شک یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های ست که در سطح ملی و حتی جهانی هم از لحاظ سازه ای و هم زیبایی بسیار منحصر به فرد  است.

 

در سالن‌های این مجموعه از آخرین استانداردهای آکوستیک استفاده شده و سالن اصلی آن به صورت چند منظوره (سینمایی، آمفی تئاتر، اجرای موسیقی و ….) مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

 

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »