تابلوهای اندی وارهول در موزه بریتانیا به نمایش درمی‌آیند

هنردستان:۱۰ تابلو چاپ دستی از آثار اندی وارهول هنرمند فقید آمریکایی در بریتیش میوزیوم لندن به نمایش درمی‌آیند.

به گزارش هنردستان، به نقل از رویترز، این آثار چاپ سیلک که همگی از مریلین مونرو بازیگر فقید آمریکایی کشیده شده‌اند در نمایشگاهی با عنوان «رویای آمریکایی: پاپ تا به امروز» در معرض دید عموم قرار می‌گیرند.

 

وارهول این تابلوها را پس از درگذشت مریلین مونرو در سال ۱۹۶۲ خلق کرد و مجموعه آنها در کنار هم چیده می‌شوند.

در نمایشگاه «رویای آمریکایی» که در بریتیش میوزیوم برپا می‌شود بیش از ۲۰۰ اثر از ۷۰ هنرمند در معرض دید قرار می‌گیرد. این نمایشگاه قصد دارد تا به بررسی جامع روند چاپ دستی در ۶ دهه تاریخ آمریکا بپردازد.

اندی وارهول که سال ۱۹۸۷ در ۵۹ سالگی درگذشت هنرمند، نویسنده، و فیلمساز پیشرو آمریکایی و از بنیان‌گذاران هنر پاپ دهه ۱۹۵۰ در ایالات متحده بود. او شناخته‌شده‌ترین چهره هنر پاپ و دارای اندیشه‌های بسیار آوانگارد بود.

آثار وارهول با وجود آنکه در زمان حیاتش مخالفان بسیاری در میان منتقدان داشت، محبوبیت عام زیادی کسب کرد و او را به یکی از جنجالی‌ترین شخصیت‌های هنری مبدل کرد.

این نمایشگاه ۹ مارس روی عموم گشوده می‌شود.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »