جشنواره حرکت برگزیدگان خود را شناخت

هنردستان: جشنواره حرکت که در ۳ رشته عکس، پوستر و کاریکاتور برگزار شده است، برگزیدگان خود را شناخت.

به گزارش هنردستان، نخستین دوره از جشنواره هنری حرکت، با اتمام داوری‌ها برگزیدکان خود را شناخت. «خودروسازی موتور محرک صنعت»، «دیپلماسی صنعتی ایران خودرو تعامل با خودروسازان معتبر جهانی» و «چرا ایران؟ چرا ایران خودرو؟» موضوعات مطرح شده برای بخش طراحی پوستر در نظر گرفته شده و موضوع مسابقه کاریکاتور نیز «فرهنگ رانندگی» بود. در فراخوان این جشنواره ۳ موضوع « ایران خودرو؛ همسفر خانواده ایرانی»، «ایران خودرو؛ کار و زندگی» و «ایران خودرو؛ از دیروز تا امروز» برای هنرمندان عکاس در نظر گرفته شده بود.

 

سیف‌الله صمدیان، مسعود زنده‌روح کرمانی و یدالله ولی‌زاده ۳ داور بخش مسابقه عکس، کامبیز درمبخش، جواد علیزاده، سیدمسعود شجاعی طباطبایی و علیرضا کریمی‌مقدم ۴ داور بخش مسابقه کاریکاتور و ابراهیم حقیقی، علیرضا مصطفی‌زاده ابراهیمی و مرتضی آکوچکیان ۳ داور بخش مسابقه پوستر جشنواره حرکت هستند که آثار رسیده به این جشنواره را انتخاب و داوری کردند.

در این جشنواره نزدیک به ۸۰۰ اثر از ۳۵۰ هنرمند به دبیرخانه رسید که از میان این آثار ۹۲ اثر به نمایشگاه راه پیدا کرد. از میان این آثار ۴۲ کاریکاتور، ۵ پوستر و ۴۵ قطعه عکس برای نمایش در نمایشگاه و چاپ در کتاب جشنواره انخاب شدند.

در بخش عکس به ترتیب جاوید خدمتی از  اردبیل، مهدی ساعت‎ساز از  تهران و محمدجواد عباسی از قم نفرات اول تا سوم و مرتضی امین‌الرعایایی از خراسان رضوی و امیر عنایتی از خراسان رضوی شایسته قدردانی شناخته شدند. در بخش کاریکانور احسان گنجی از کهگیلویه و بویر احمد، امیر دهقان از تهران و پژمان علیپور از آدربایجان غربی به ترتیب نفرات اول تا سوم جشنواره شدند. در بخش پوستر داوران جشنواره هیچ اثری را مستحق دریافت جایزه ندانستند.

زمان برگزاری نمایشگاه ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه و همزمان با همایش بین‌المللی صنعت خودرو در سالن همایش‌های برج میلاد است. 

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید
فیلم کوتاه

«تونل» در ایتالیا

فیلم کوتاه «تونل» به نویسندگی و کارگردانی کیارش حقگو در اولین حضور جهانی خود به جشنواره بین المللی تور ایتالیا راه پیدا کرد. به گزارش

ادامه مطلب »