رونمایی از طرح اولین برج باغ آسیایی

هنردستان: اولین طراحی برای برج باغ آسیایی در چین رونمایی شد.

به گزارش هنردستان، استفانو بوری معمار ایتالیایی از طرح برج باغی در چین رونمایی کرده که اولین جنگل عمودی در آسیا محسوب می‌شود.

 

 این پروژه از دو برج با ارتفاع‌های 200 و 108 متر تشکیل شده و دارای امکانات اداری، تجاری، هتل، تفریحی، آموزشی، مسکونی و رستوران، سالن‌های کنفرانس و فضاهای نمایشگاهی است . 

پوشش سبزی که در نمای ساختمان به کار رفته شامل 600 درخت بلند، 500 درخت متوسط، 2500 گیاه آبشاری و درختچه است که در این میان از 1110 گونه گیاه محلی استفاده شده است. به طوری که تخمین زده شده در طول روز 60 کیلوگرم اکسیژن در این فضا تولید می‌شود و در هر سال 35 تن گاز دی اکسید کربن از طریق درختان موجود جذب و باعث تصفیه هوا می‌شود. 

قابل ذکر است که پروژه‌ی مذکور شبیه به نمونه برج باغی در میلان است و پیش بینی می‌شود تا سال 2018 عملیات ساخت و ساز آن به پایان برسد.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

نمایشگاه گروهی زادسرو

نمایشگاه گروهی زادسرو در کاشان افتتاح می گردد . به گزارش هنردستان : نمایشگاه گروهی جمعی از نقاشان مطرح در گالری فیوز کاشان امروز افتتاح

ادامه مطلب »
تئاتر

رادیوتئاتر «نا» امروز ویژه‌ی خبرنگاران، هنرمندان و منتقدان و فردا به یاد «علی سلیمانی» اجرا می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی گروه تئاتر تجربه، رادیوتئاتر «نا» به نویسندگی و کارگردانی فرناز عقیلی،که این روزها در تماشاخانه مهر اجرا می‌شود، روز پنج‌شنبه ۹ آذرماه

ادامه مطلب »