انتشار کتاب‌های «همافر» و «بود و نابود»

هنردستان: کتاب‌ خاطرات «هُمافر» نوشته مهدی نوروزی و رمان «بود و نابود» نوشته سیدهاشم حسینی منتشر شدند.

به گزارش هنردستان، در مقدمه کتاب «همافر» آمده است: خاطراتی که در این کتاب ذکر شده فقط بخش کوچکی از فعالیت‌های انقلابی اشخاصی است که در سطوح مختلف ارتش شاهنشاهی اعم از نیروی زمینی، نیروی هوایی و نیروی دریایی به جریان افتاد.

 

همچنین نوشته پشت جلد کتاب به این شرح است: البته من کار خودم را که شناسایی محل تجمع مستشاران بود انجام داده بودم. آمریکایی‌ها با قدهای بلند، هیکل‌های درشت، صورت‌های سرخ و پف‌کرده، چشمان آبی و با حالت تکبر وارد سالن می‌شدند. انگار نه انگار که در جزیره ثباتشان، زلزله‌ای رخ داده و انقلابی در حال وقوع بود. بی‌اعتنا به فریاد آزادی‌خواهانه و استقلال‌طلبانه ملت مظلوم ایران، سرگرم ماموریت‌های محوله‌شان بودند، شاید حق توحش هم می‌گرفتند!

کتاب «هُمافر» نوشته مهدی نوروزی در ۴۳۲ صفحه با شمارگان ۲۵۰۰ نسخه و به بهای ۱۷ هزارتومان در انتشارات سوره مهر راهی بازار شده است.

در نوشته پشت جلد کتاب «بود و نابود» نیز می‌خوانم: این را در حال عبور از کنار مکانیک گفت. صبر نکرد او بلند شود یا خواهش کند یا تشکر کند یا هر حرف دیگری بزند. در خاکی دوید. مکانیک بهت‌زده و باعجله برخاست. از حواس‌پرتی خودش رنجید و دست به صورتش کشید و چانه‌اش را خاراند. تازه سیاهی کلت را در کمر جوان دید. حدسش درست بود. از آن جوان‌های شبه نظامی بود که آن روزها زیاد شده بودند.

رمان «بود و نابود» نوشته سیدهاشم حسینی در ۱۲۸ صفحه با شمارگان ۲۵۰۰ نسخه و قیمت ۷۰۰۰ تومان در انتشارات یادشده عرضه شده است.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید