پروژه ضدترامپ هنرپیشه هالیوودی متوقف شد

هنردستان: «شیا لابوف» که برای نشان دادن اعتراض خود نسبت به رئیس‌جمهور شدن «دونالد ترامپ» یک اثر هنری اجرا کرده بود، اعلام کرد جلوی ادامه این پروژه را گرفتند.

به گزارش هنردستان، «بی.بی.سی» نوشت:‌ «شیا لابوف» – بازیگر ۳۰ ساله «تغییرشکل‌دهندگان» و «نیمفومانیاک» – از جمله چهره‌های هالیوودی است که به‌طور جدی مخالفت خود را با «دونالد ترامپ» رییس‌جمهور جدید آمریکا دنبال می‌کند.

 

او درست از روز رئیس‌جمهور شدن «ترامپ»، اینستالیشنی (اثر هنری سه‌بعدی دربردارنده عناصر صدا، ‌نور، اجرا،‌ ویدیو و …) به نام «او نمی‌تواند ما را جدا ‌کند» را در محوطه بیرونی موزه تصاویر متحرک «کویینز» نیویورک به اجرا درآورد و قصد داشت این کار را تا پایان دوران چهار ساله ریاست جمهوری «ترامپ» ادامه دهد.

در این پروژه هنری، یک دوربین بالای دیوار موزه کار گذاشته شده و از عابران خواسته می‌شود، هرقدر می‌خواهند روبه‌روی دوربین بایستند و جمله «او نمی‌تواند ما را جدا ‌کند» را تکرار کنند. فیلم‌ها آن‌ها هم به‌صورت زنده پخش می‌شود.
این اثر هنری البته با حواشی‌ای همراه بود و در همان روزهای نخست، «لابوف» با یکی از مخالفان وارد مشاجره و سپس دستگیر شد. برخی از افرادی که در محل این حادثه حضور داشتند،‌ در توییتر خود نوشتند: یک نازی به «شیا» حمله کرد. این نازی‌ها همه جا هستند،‌ «شیا لابوف» آمد و سعی کرد از ما حمایت کند.
پیش از این اعلام شده بود، «او ما را جدا نمی‌کند» تا چهار سال آینده که «ترامپ» در سمت ریاست جمهوری آمریکا حضور دارد،‌ به اجرای خود ادامه خواهد داد.

اما حالا «لابوف» اعلام کرده مسئولان موزه به این بهانه که اینستالیشن «او نمی‌تواند ما را جدا کند» به «مکانی برای خشونت» تبدیل شده، جلوی اجرای آن را گرفته‌اند. «لابوف» این اثر هنری را با همراهی «لوک ترنر» و «ناسجا رونکو» اجرا کرد. دوربین آن نیز به‌صورت ۲۴ ساعته و در تمام روزهای هفته برای مردم روشن بود.
در بیانیه‌ای که موزه تصاویر متحرک «کویینز» منتشر کرده، آمده است: این اینستالیشن پس از دستگیری «شیا لابوف» به‌طور قابل توجهی تخریب شد و چندین تهدید به خشونت و دستگیری در این مکان اتفاق افتاد. اینجا به مکانی برای خشونت تبدیل شده بود.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید