افتتاح یک نمایشگاه نقاشی با حضور فرمان‌آرا و درمبخش

هنردستان: نمایشگاه مجموعه نقاشی‌های هیرو شیخ الاسلامی با نام «ورووژا» و با حضور بهمن فرمان آرا و کامبیز درمبخش افتتاح شد.

به گزارش هنردستان، به نقل از روابط عمومی این نمایشگاه، ماهان حیدری کیوریتور این نمایشگاه است که در گالری ثالث برگزار شده است.

 

در توضیح این نمایشگاه به قلم شوکا حسینی آمده است: ورووژا؛ واژه‌ای که شورانگیز است چون معنای خودش، گویی درون دایره‌ی هستی قدم می‌زنی با زنان که دایره‌وار می‌رقصند و نماد طبیعت و زایش و تکوینند در دورهای ادامه‌دار مانند خود واژه‌ی ورووژا. هیرو شیخ‌الاسلامی نقاشی‌ است که با استفاده از الگوهای حرکتی در این آثار، تنها اشاره به حرکات آیینی و موزون کردها ندارد، بلکه نماینده‌ی جهان‌بینی این قوم نیز هست.

در افتتاحیه این نمایشگاه، چهره‌هایی مانند بهمن فرمان آرا، کامبیز درمبخش، محمدعلی دیباج، اسرافیل شیرچی، حافظ موسوی، شقایق فراهانی، مهران رنجبر، مهندس کاظمی، دکتر اردشیر صالح پور، امیرحسین مدرس، نادر مشایخی، داود آزاد، فرهاد اصلانی، سهیل محمودی، جواد بختیاری، فربد یداللهی، سهراب هادی، جاوید رمضانی، محمد هادی فدوی، دکتر اکبر نعمت‌اللهی مدیر موزه‌ها و اسناد صنعت نفت، ناصر بزگمهر مشاور وزیر صنایع و مدیر سمت، مجید ملانوروزی مدیر موزه هنرهای معاصر تهران، حسین خطیبی، شکرخدا گودرزی، دکتر کیهان محمدخانی قائم‌مقام سازمان زیباسازی، آیت قاسم‌پور، علی بیانی، محمد رامهرمزی، امیر انوش‌فر، ژیوار شیخ‌الاسلامی، معصومه آقاجانی، محمد فرنود و بزرگمهر حسین‌پور حضور داشتند.

نمایشگاه «ورووژا» تا پایان این هفته در گالری ثالث برپاست.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید