مرجانه گلچین به خوانندگی برای بانوان ادامه می‌دهد / چون زن هستیم باید بیشتر تلاش کنیم

هنردستان: بازیگر تلویزیون و خواننده می‌گوید باید با ایجاد یک فضای رفاقتی در حوزه موسیقی بانوان شرایط برای حضور و فعالیت همه گروه‌ها فراهم شود.

به گزارش هنردستان، مرجانه گلچین بازیگر تلویزیون در روزهای 15 و 16 آذرماه سال جاری برای نخستین بار به همراه خواهرش منیژه گلچین و تحت عنوان گروه “نوای گلچین” در تالار وحدت به روی صحنه رفت و آثار برخی از آهنگسازان برجسته قدیمی را اجرا کرد.

 

استقبال خوب از این کنسرت باعث شد که گلچین قصد ادامه حضور در عرصه موسیقی را داشته باشد و برای آینده حضورش در موسیقی برنامه‌ریزی کند.

او درباره برنامه‌های آتی خود گفت: گروه “نوای گلچین” به علت سفر منیژه گلچین به خارج از کشور، کمبود وقت و در اختیار نداشتن سالن، تا پایان سال جاری کنسرتی را برگزار نخواهد کرد، اما در تدارک برنامه‌ریزی برای به روی صحنه رفتن در سال 96 است. این گروه قصد دارد در کنسرت‌های آتی، ضمن حفظ سبک موسیقیایی خود، در صورت لزوم چند قطعه قدیمی دیگر نیز به رپرتوار کنسرتش اضافه کند.

این خواننده درباره تب خوانندگی گفت: طبیعی است که هر فردی تمایل دارد جنبه‌های مختلف و قابلیت‌های متفاوتی از خود را به معرض نمایش بگذارد و خوب است که هنرمند بتواند در عرصه‌های مختلف فعالیت کند، اما من اعتقاد دارم که باید توانایی این کار را نیز داشته باشد با اینکه عالم هنر خط‌کشی ندارد، اما باید تخصص در آن داشته باشید. از طرفی دیگر چون زن هستیم باید بیشتر تلاش کنیم و با ایجاد یک فضای رفاقتی در این حوزه شرایط را برای حضور و فعالیت همه گروه‌ها فراهم و از هم حمایت کنیم.

این هنرمند در نوجوانی به هنرستان موسیقی رفت و در رشته تخصصی نوازندگی تئاتر فارغ‌التحصیل شد. او در سال 76 به همراه امیرحسین مدرس و در نقش یک همخوان عضو گروه موسیقی “آژنگ” بود ولی هرگز موفق نشد همراه با این گروه به روی صحنه برود. وی در ادامه با گروه‌های دیگری هم همکاری کرد ولی همچنان موفق به اجرا نشد تا این‌که اواخر سال گذشته تصمیم گرفت با خواهرش گروه “نوای گلچین” را تشکیل دهد.

“نوای گلچین” حمایت سه تهیه‌کننده به نام‌های آذر معماریان، امید معلم و فرزام شاکری را دارد و امیر صادقین نیز به عنوان تنظیم‌کننده و رهبر ارکستر با این گروه همکاری می‌کند.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

«رها» به ملت رسید

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «رها» روز جمعه ۲۵ خرداد در گالری پردیس ملت افتتاح می‌شود. به گزارش هنردستان ، به نقل از روابط‌عمومی موسسه

ادامه مطلب »