هنرمندان تئاتر و سینما تاکید کردند: توسعه و تجهیز فضاهای فرهنگی سرمایه گذاری اجتماعی است

هنردستان: هنرمندان تئاتر و سینما با اشاره به اینکه توجه به گسترش فضاهای فرهنگی در شهر نوعی سرمایه‌گذاری اجتماعی محسوب می‌شود، تاکید کردند: اقدام مناسب مدیریت شهری تهران در گسترش فضاها و اماکن فرهنگی و هنری در سطح پایتخت منجر به کاهش نابرابری‌ها در دسترسی به سرمایه‌های فرهنگی می‌شود.

 

به گزارش هنردستان، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران، ابراهیم آبادی، بازیگر پیشکسوت تئاتر و سینما؛ با اشاره به اینکه  از اقدام شرکت توسعه فضاهای فرهنگی در گسترش مجموعه‌های فرهنگی در سطح شهر  بسیار خرسند و  خوشحالیم، بیان داشت: این اقدام شرکت توسعه فضاهای فرهنگی منجر به افزایش فعالیت‌های فرهنگی هنری در پایتخت می‌شود.

 

وی با بیان اینکه اقدامات شرکت توسعه فضاهای فرهنگی نشان می‌دهد توجه به شهروندان در تمامی مناطق و نقاط شهر مد  نظر است، افزود:نوآوری و خلاقیت در انجام پروژه‌های توسعه فضاهای فرهنگی و ارتقای رضایتمندی شهروندان از جمله تاثیرات مثبت اقدامات صورت گرفته در گسترش فضاهای فرهنگی و هنری در سطح شهر است.

 

وی با بیان اینکه پردیس تئاتر تهران مجموعه ای بسیار شیکی است، افزود:   این مجموعه هنری در منطقه ای از تهران واقع شده که در سرنوشت جوانان می‌تواند بسیار تأثیر گذار باشد.

 

آبادی  با اشاره به اینکه پردیس تئاتر تهران در مکانی قرار گرفته که تاکنون سالنی با این همه امکانات و تجهیزات هنری وجود داشته است، افزود:خوشبختانه امروز  به همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران شاهد راه اندازی فضای فرهنگی هستیم که در نوع خود مجموعه ای منحصر به فرد به شمار می‌آید.

به گفته آبادی اقدام شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در توجه به مناطق جنوب شهر تهران نوعی  از خودگذشتگی و فداکاری به شمار می‌آید و ما از این اقدام بسیار خرسندیم.

 

شهروندان پایین شهر صادقانه به هنرمندان احترام می‌گذارند

عزت الله مهرآوران، بازیگر و کارگردان تئاتر، سینما و تلویزیون نیز در ادامه این گفت وگو به خبرنگار روابط عمومی و امور بین الملل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران گفت: بهترین هنرهایی که ما در کارهای هنری شاهدیم از سوی هنرمندانی تهیه و ساخته شده است که خودشان در جنوب شهر  زندگی می‌کردند و  همواره مردم جنوب شهر نشان داده اندکه صادقانه به هنرمندان احترام می‌گذارند.

 

وی ادامه داد:پردیس تئاتر تهران با امکانات و تجهیزات تخصصی هنری تأثیرات  عظیمی را در جوانان به ویژه جوانان جنوب شهر خواهد داشت.

 

فضاهای فرهنگی و هنری  باید در کل شهر تهران گسترش و  توسعه یابد

فریبا متخصص، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه  همواره مکان و فضای نمایشی به عنوان یکی از ارکان اصلی شکل‌گیری اثر نمایشی به شمار می‌آید، گفت: برای تولید و اجرای نمایش با هر موضوع و ساختاری، نیاز به ایجاد مکانی مناسب است؛ مکانی که گروه نمایشی با کمال آرامش در آن به تمرین پرداخته و در محدوده زمانی مشخصی نمایش خود را برای طیف گسترده‌ای از مردم به اجرا در بیاورد؛که خوشبختانه پردیس تئاتر تهران یکی از مکانهای مناسب و خوب به شمار می‌آید.

 

متخصص  با اشاره به اینکه امیدوارم پردیس تئاتر تهران بتواند  جذب مخاطب داشته باشد، افزود:باید فضاهای فرهنگی و هنری  در کل شهر  توسعه یابد تا فردی که می‌خواهد کنسرت  یا تئاتر را تماشا کند،مجبور نباشد از یک فاصله دور به این مکان بیاید.

 

این هنرمند سینما و تئاتر با تاکید بر اینکه باید سالن‌ها و مکان‌هایی مانند پردیس تئاتر تهران در کل سطح شهر تهران ساخته و راه اندازی شود، گفت: اقدام مناسب مدیریت شهری تهران در گسترش فضاها و اماکن فرهنگی و هنری در سطح شهر باید به الگویی برای سایر کلانشهرها تبدیل شود.

 

توسعه فضاهای فرهنگی و تولیدات فاخر هنری راهکار مقابله با ناهنجارهای اجتماعی است

اصغر همت، بازیگر سینما و تئاتر  نیز به خبرنگار روابط عمومی و امور بین الملل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی  گفت: پردیس تئاتر تهران از نظر امکانات و تجهیزات فوق العاده است.

 

وی با بیان اینکه تئاتر یکی از اساسی‌ترین پایه‌های هنر به شمار می‌آید، افزود: در جوامع توسعه یافته و یا در حال توسعه ،تئاتر از ارکان اصلی و تحول آفرین اجتماعی محسوب می‌شود، بنابراین باید به کمک این هنر در راستای کاهش و از بین رفتن آسیب‌های اجتماعی گام برداریم.

 

همت به ضرورت تولیدات فاخر هنری در پردیس تئاتر تهران اشاره کرد و گفت:امیدواریم در این مجموعه اقدامات خوب فرهنگی و هنری صورت بگیرد، چرا که پردیس تئاتر تهران از نظر سخت افزاری، مجموعه ای  بسیار مثمرثمری است بنابراین نیازمند تولید محتواهای قوی در این مجموعه هستیم.

 

 وی با اشاره به تراکم زیاد جمعیتی در محدوده جنوب شهر گفت: تئاتر از جمله هنرهایی به شمار می‌آید که انسان را از خیلی مسائل مادی دور می‌کند و  هر نصیحتی که در  صحنه تئاتر صورت می‌گیرد،تأثیر مستقیم و زیادی بر مخاطب دارد.

 

 همت به  ساخت و راه اندازی 10 تا 20 مجموعه تئاتر با وسعت کمتر در گوشه و کنار شهر تهران اشاره کرد و گفت:   امیدوارم با ارائه بخشی از تسهیلات، رفت و آمد به پردیس تئاتر تهران راحت تر و بهتر صورت بگیرد.

 

پردیس تئاتر تهران که به همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران ساخته شده است یکی از مرکز مهم تئاتر به شمار می‌آید که قابلیت اجرایی چندین نمایش به طور همزمان در آن وجود دارد و با توجه به محاسبات و اجرای آکوستیک ویژه، امکان اجرای موسیقی ارکسترا، سمفونیک، موسیقی کلاسیک و پاپ به شکل کاملاً حرفه ای در آن در نظر گرفته شده است.

 

منبع: هنرآلاین

امتیاز دهید