“شکاف” بار دیگر صدرنشین سینماهای آمریکا شد

هنردستان: تازه‌ترین ساخته‌ام. نایت شیامالان در دومین هفته اکران در ایالات متحده و کانادا رقبای تازه‌نفس خود را شکست داد.

 

به گزارش هنردستان، فیلم موفق “شکاف” (Split) به کارگردانی‌ام. نایت شیامالان کارگردان آمریکاییِ هندی‌تبار در دومین آخر هفته اکران نیز صدرنشین بازار فروش فیلم‌ها در آمریکای شمالی شد.

 

این فیلم ترسناک از شرکت‌های بلوم‌هاوس و یونیورسال، با تنها 36 درصد کاهش حدود 26.3 میلیون دلار به دست آورد و مجموع فروش داخلی خود را به 78 میلیون دلار رساند. “شکاف” داستان سه دختر است که توسط مردی با 23 شخصیت متفاوت (با بازی جیمز مک‌آووی) ربوده می‌شوند و باید پیش از ظهور شخصیت ترسناک بیست و چهارم، فرار کنند.

 

از سوی دیگر، “هدف یک سگ” (A Dog’s Purpose) تازه‌ترین ساخته لاسه هالستروم کارگردان سوئدی، در اولین آخر هفته اکران کمتر از انتظار ظاهر شد و با 18.3 میلیون دلار فروش در 3058 سینما در رده دوم جدول قرار گرفت. به نظر می‌رسد انتشار ویدیویی از یک سگ مضطرب در پشت صحنه فیلم به فروش فیلم لطمه زده است.

 

A Dog_s Purpose

 

به گزارش هالیوود ریپورتر، شرکت‌های امبلین اینترتینمنت و والدن مدیا “هدف یک سگ” را تولید کرده‌اند و یونیورسال فیلم را توزیع کرده است. سازندگان فیلم و تهیه‌کنندگان گفته‌اند که ویدیوی منتشرشده، بسیار گزینشی است و اتهام حیوان‌آزاری را رد کرده‌اند.

 

هرچند به لحاظ مالی، فروش افتتاحیه “هدف یک سگ” که با بودجه 22 میلیون دلاری ساخته شده، قابل توجه است، اما تا پیش از انتشار ویدیوی جنجالی پیش‌بینی شده بود فیلم در اولین آخر هفته اکران حدود 24 میلیون دلار به دست بیاورد. پس از انتشار ویدیو، بنیاد PETA که حامی حقوق حیوانات است، خواستار تحریم فیلم شد.

 

“هدف یک سگ” با بازی جاش گاد، دنیس کوئید و پگی لیپتن، داستان سگی است که در چند دوره زمانی و در کنار صاحبان مختلف، هدف زندگی خود را کشف می‌کند.

 

بعد از انتشار اسامی نامزدهای جوایز اسکار چند فیلم با افزایش فروش روبرو شدند، از همه بیشتر درام زندگی‌نامه‌ای “اعداد و ارقام پنهان” (Hidden Figures) به کارگردانی تئودور ملفی و موزیکال “لا لا لند” ساخته دامین شازل که هر دو در بازار آمریکای شمالی از مرز 100 میلیون دلار فروش عبور کردند.

 

“اعداد و ارقام پنهان” در ششمین آخر هفته اکران با حدود 14 میلیون دلار فروش در 3351 سینما در رده سوم جدول قرار گرفت.

 

“شر موجود: فصل آخر” (Resident Evil: The Final Chapter) از شرکت‌های سونی و اسکرین جمز در اولین آخر هفته اکران با 13.8 میلیون دلار فروش در 3104 سینما، فیلم چهارم شد. انتظار می‌رود ششمین فیلم مجموعه سینمایی “شر موجود” بیشتر در بازار بین‌المللی موفق باشد. فیلم در 44 بازار 28.3 میلیون دلار فروخت. مجموع فروش خارجی فیلم 64.5 میلیون دلار و مجموع فروش جهانی آن 78.3 میلیون دلار شده است. (“فصل آخر” قبل از آمریکای شمالی در بازار بین‌المللی اکران شد.)

 

میلا یوووویچ در این فیلم بار دیگر در نقش آلیس/آلیشا مارکوس ظاهر شده است. داستان از جایی آغاز می‌شود که فیلم پنجم به پایان رسید و این بار آلیس تنها بازمانده چیزی است که قرار بود آخرین نبرد انسان‌ها با موجودات نامیرا باشد.

 

“لا لا لند” که هفته پیش نامزد 14 جایزه اسکار شد با 12.1 میلیون دلار فروش در 3136 سینما فهرست پنج فیلم پرفروش هفته را کامل کرد. فیلم در 73 بازار در سطح بین‌المللی 23.4 میلیون دلار دیگر به دست آورد. مجموع فروش جهانی فیلم به رقم خیره‌کننده 223.5 میلیون دلار رسیده است.

 

فیلم “سه ایکس: بازگشت زاندر کیج” (xXx: Return of Xander Cage) با بازی وین دیزل هم با 8.2 میلیون دلار فروش در دومین آخر هفته اکران در رده ششم جای گرفت. این فیلم را دی. جی. کاروسو کارگردانی کرده است. دیزل بار دیگر در زاندر کیج ظاهر شده است.

 

Gold

 

“طلا” (Gold) به کارگردانی استفن گان با تنها 3.4 میلیون دلار فروش در 2166 سینما شکست سختی خورد و در رده دهم قرار گرفت. این بدترین فروش افتتاحیه یک فیلم اکران گسترده با بازی متیو مکاناهی است که سال 2014 با فیلم “باشگاه خریداران دالاس” برنده اسکار بهترین بازیگر مرد شد.

 

ادگار رامیرز، برایس دالاس هوارد، کوری استول، توبی کبل و کریگ تی. نلسن دیگر بازیگران “طلا” هستند که شرکت برادران واینستین ابتدا قصد داشت در روز کریسمس روانه سینماها کند. داستان درباره کنی ولز یک جوینده طلاست که با یک زمین‌شناس همراه می‌شود تا در جنگل نامکشوف اندونزی طلا پیدا کند.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید