مشارکت چشمگیر کارگروه‌های استانی در جشنواره مد و لباس فجر

هنردستان: مدیر امور استان‌های کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور از ارائه الگوهایی مناسب با تلفیق لباس‌های بومی و مدرن از سوی هنرمندان استانی در ششمین جشنواره مد و لباس فجر خبر داد.

 

به گزارش هنردستان، علی اصغر زیلایی، مدیر امور استان‌های کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور درباره روند برگزاری این جشنواره در 15 استان کشور به خبرنگار هنرآنلاین گفت: خوشبختانه در سال جاری شاهد آن بودیم که 20 نمایشگاه و جشنواره مد و لباس در استان‌های مختلف کشور و 14 نمایشگاه در استان‌ها به شکل همزمان با جشنواره برگزار شده و خرسندیم که تا پایان سال، این رقم به 52 نمایشگاه و جشنواره در سطح می‌رسد.

 

زیلایی تصریح کرد: تاکنون از میان 15 استان حاضر در ششمین جشنواره مد و لباس فجر، استان‌های کرمانشاه، قزوین و بوشهر به برگزاری جشنواره‌های استان اقدام کرده اند و طی روزهای آتی و در نیمه نخست و دوم ماه پایانی سال، دیگر استان‌ها نیز شاهد برپایی جشنواره‌های خود هستند.

 

 مدیر امور استان‌های کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور درباره سطح کیفی آثار جشنواره‌های استانی در سال جاری اظهار داشت: خوشبختانه امسال با فعالیت چشمگیر و مؤثری از سوی کارگروه‌های استانی حوزه مد و لباس روبرو بودیم و هر سال شاهد مشارکت بیشتر فعالان و طراحان نیز هستیم.

 

او افزود: فرصتی که جشنواره‌هایی همچون فجر در اختیار فعالان حوزه مد و لباس قرار می‌دهد این است که آثار بسیار متفاوتی مربوط به لباس اجتماع از سوی طراحان ارائه شده است که با تلفیقی از سنت و مدرنیته، ضمن حفظ الگوهای بومی و منطقه‌ای، به وجه کاربردی بودن لباس‌های برای طیف گسترده‌ای از مردم توجه کرده است.

 

مدیر امور استان‌های کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور از ارائه الگوهایی مناسب با تلفیق لباس‌های بومی و مدرن از سوی هنرمندان استانی در ششمین جشنواره مد و لباس فجر خبر داد و گفت: لازم است طراحان داخلی به این سطح سطح از خودباوری برسند که می‌توانند تولیدکنندگان را مجاب کنند تا از آثار آنها با ظرفیت‌های بومی و منطقه‌ای استقبال کنند و بی‌شک حفظ سنت‌های مناطق گوناگون در بستر جشنواره‌ای فجر از اولویت‌ها است.

 

ششمین جشنواره مد و لباس فجر بهمن و اسفند ماه سال جاری همزمان در تهران در 15 استان کشور دیگر برگزار می‌شود.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »