شمارش معکوس برای آغاز دومین نمایشگاه مفهومی لباس با موضوع دفاع مقدس

هنردستان: موسسه هنری یشم، مجری و طراح نمایشگاه مفهومی لباس با موضوع دفاع مقدس است که با حمایت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد ملی مد و لباس و بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران برای دومین سال پیاپی در روزهای آتی برپا می‌شود.

 

به گزارش هنردستان، دومین نمایشگاه مفهومی لباس دفاع مقدس از 27 بهمن تا 4 اسفند در گالری شماره 2 فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

 

این نمایشگاه نخستین بار توسط موسسه هنری یشم، بهمن ماه سال گذشته در فرهنگسرای نیاوران برگزار و با استقبال هنرمندان، مدیران و اصحاب فرهنگ و هنر، جانبازان و اسرای جنگ تحمیلی مواجه شد.

 

مینا افروزی، مدیر مسئول موسسه یشم، روژان هوشیار، ساناز مسلمی، گلنوش صالحی، سپیده پارساپور و شیما شعبانی فر طراحان حاضر در این رویداد هستند.

 

پیش از این، مینا افروزی، مدیر مسئول موسسه هنری یشم و متولی برگزاری این رویداد در حوزه مد ولباس، درباره چند و چون برپایی دومین نمایشگاه مفهومی لباس “دفاع مقدس” به هنرآنلاین گفت سطح کیفی و کمی آثاری که تاکنون به دستشان رسیده بسیار درخور و قابل توجه بوده و با توجه به شناخت و آگاهی هنرمندان از اهداف و رویکردهای برپایی این نمایشگاه، آثار با نگاهی ویژه به روایت‌های مستند، وصیت‌نامه شهیدان، زندگینامه اسرا و مجروحان هشت سال دفاع مقدس و با رویکردی مفهومی ارسال شده است.

 

به گفته او، سال گذشته و در راستای برپایی نخستین دوره این نمایشگاه، شاهد بازخوردهای بسیار مثبت از سوی کسانی بوده‌اند که خود در آن سال‌ها پا به عرصه نبرد با دشمن گذاشته و بسیاری از آنها با چشمان گریان از محل نمایشگاه خارج می‌شدند.

 

از اهداف برپایی این نمایشگاه می‌توان به صلح طلبی و جنگ ستیزی مردم ایران اشاره کرد و مجموعه این نمایشگاه روایتی است از زندگی جانبازان و شهیدان جنگ تحمیلی مانند وصیت نامه شهدا، نگاه مادر و فرزندان شهدا، داستان‌های جنگ و اسرا و حماسه‌سازان هشت سال دفاع مقدس همچون شهید عباس دوران.

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »