انجمن نویسندگان آمریکا از فرهادی حمایت کرد

هنردستان: شاخه‌های شرق و غرب انجمن نویسندگان آمریکا در بیانیه‌ای مشترک ضمن حمایت از اصغر فرهادی کارگردان ایرانی نامزد اسکار، دستور رئیس‌جمهور آمریکا در مورد منع سفر را بسیار اشتباه دانست.

 

به گزارش هنردستان، شاخه‌های شرق و غرب انجمن نویسندگان (WGA)، دستور دونالد ترامپ در مورد منع سفر شهروندان هفت کشور با اکثریت مسلمان از جمله ایرانیان به آمریکا را محکوم و آن را “مغایر با قانون اساسی و بسیار اشتباه” توصیف کرد.

 

دو شاخه انجمن نویسندگان آمریکا همچنین در بیانیه مشترک خود از اصغر فرهادی، کارگردان ایرانی فیلم نامزد اسکار “فروشنده” حمایت کردند. فرهادی یکشنبه‌شب اعلام کرد در اعتراض به منع سفر که ممکن بود او را از حضور در مراسم اسکار بازدارد، در این مراسم شرکت نخواهد کرد.

 

در بخشی از بیانیه مشترک مایکل وینشیپ رئیس شاخه شرق و هوارد ای. رادمن رئیس شاخه غرب WGA آمده است: “ما بخصوص ناراحت هستیم که اصغر فرهادی، کارگردان “فروشنده” که در جشنواره کن برنده جایزه بهترین فیلمنامه شد و اکنون نامزد اسکار است، شاید به همراه بازیگران و عوامل فیلم خود از ورود به کشور ما منع شود. صنعت سرگرمی از اولین روزهای خود مبتنی بر قدرت تخیل مهاجران بوده است. انجمن‌های ما اجتماع قصه‌گویانی است که همیشه به دیگر ملت‌ها‌ و باورهای متفاوت که دوست دارند خلاقیت خود را با آمریکا تقسیم کنند، خوشامد گفته‌ است. ما از آن‌ها سپاس‌گزاریم، کنار آن‌ها می‌مانیم و برای آن‌ها می‌جنگیم.”

 

به گزارش ددلاین، انجمن نویسندگان آمریکا بعد از آکادمی علوم و هنرهای سینمایی و افراد متعددی در جامعه هالیوود، تازه‌ترین گروهی است که منع سفر را مورد انتقاد قرار داده و از فرهادی حمایت کرده است. “فروشنده” فرهادی نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان است. او در 2012 با “جدایی نادر از سیمین” برنده جایزه این بخش شد.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید