تالار وحدت بدقولی کرد/ دعوتی که میزبان آن را فراموش کرد

هنردستان: هادی مرزبان که قرار بود جدیدترین اثر نمایشی خود را اوایل سال ۹۶ در تالار وحدت به صحنه ببرد از متعهد نشدن بنیاد رودکی به دعوت خود از این هنرمند برای اجرا، گلایه کرد.

به گزارش هنردستان، هادی مرزبان که پیش از این قرار بود در اوایل سال ۹۶ جدیدترین نمایش خود را در مقام کارگردان در تالار وحدت به صحنه ببرد درباره سرانجام این اجرا گفت: بنیاد فرهنگی و هنری رودکی و تالار وحدت اوایل سال جاری از من دعوت کردند تا نمایشی را در این تالار به صحنه ببرم و با نماینده تالار که از سوی مدیرعامل بنیاد فرهنگی و هنری رودکی معرفی شد به توافق رسیدیم که خردادماه و تیرماه نمایش مدنظر را در تالار وحدت به صحنه ببریم.

 

وی اظهار کرد: من از تالار وحدت این انتظار را نداشتم که بر خلاف دعوتی که از من داشت زیر دعوتش بزد و اعلام کند که تنها خردادماه را برای اجرای ما در نظر گرفته است. مدیرعامل بنیاد رودکی به من گفت که یک سال بعد از زمان تعیین شده نمایش را به صحنه ببرم و این صحبت نشان دهنده آن است که مدیران متوجه اینکه تئاتر چگونه تولید و اجرا می شود، نیستند.

این کارگردان پیشکسوت تئاتر تصریح کرد: مدیران ما دور از زندگی و کار هنرمندان تئاتر هستند. وقتی قرار است من نمایشی را تمرین و اجرا کنم به غیر از خودم، ۴۰ نفر عوامل دیگر هم همراهم هستند که نمی توان به راحتی برنامه ریزی همه آنها را بر هم زد.

مرزبان با بیان اینکه تالار وحدت با این کار به من لطمه زد، تأکید کرد: من از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گله دارم و معتقدم اگر تالار وحدت کسی را برای اجرا دعوت می کند باید روی دعوت خود بایستد. امیدوارم مدیران ما اگر حرفی می زنند روی حرف شان بمانند.

وی در پایان عنوان کرد: من قصد دارم در سال ۹۶ نمایش جدید خود را به صحنه ببرم و به دنبال سالنی برای اجرای آن هستم اما اگر تالار وحدت بهترین شرایط را هم برای من فراهم کند دیگر حاضر به اجرا در آن سالن تئاتری نیستم.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید