در نشست خبری فیلم دعوت نامه مطرح شد: نهادها با سینماگران هیچ همکاری نمی کنند فقط علیه آن حرف می زنند

هنردستان: نشست‌خبری فیلم دعوت‌نامه به کارگردانی مهرداد فرید شامگاه  دوشنبه 11 بهمن ساعت 22در برج میلاد برگزار شد.

 

به گزارش هنردستان، مهرداد فرید کارگردان فیلم “دعوت‌نامه” درباره آخرین ساخته‌اش گفت: ساخت این فیلم قدم زدن روی لبه تیغ بود زیرا جامعه امروز جامعه دین‌زده‌ای است  و ساخت فیلم دینی بسیار سخت است. بسیاری به من گفتند ساخت این فیلم خودکشی است.

 

 

فرید با انتقاد از جشنواره فیلم فجر متذکر شد: جشنواره فیلم فجر بیشتر از آن‌که باید مهم و بزرگ شده است. همان‌طور که سیمرغ گرفتن نباید کسی را خوشحال کند؛ همانطور که جایزه نگرفتن هم نباید کسی را ناراحت کند.

 

وی خاطرنشان کرد: جشنواره فجر فقط بهانه است تا ما دور هم جمع شویم، آنچه ارزش فیلم را تایید می‌کند، نه خوشایند منتقدان است، نه رویکرد مخاطبان بلکه فقط تاریخ است.

 

این کارگردان در ادامه افزود: امروز یکی از فیلم‌هایی که در سینمای ایران ماندگار است فیلم “گنج قارون” است و فیلمی که در جهان ماندگار است دکتر ژیواگو است اما هر دوی این فیلم‌ها زمان خودشان از نظر منتقدان و تماشاگران مورد توجه قرار نگرفتند ولی در طول تاریخ و زمان ماندگار شدند.

 

فرید با انتقاد از رویکرد آستان‌قدس رضوی گفت: متاسفانه اصلا با ما و هیچ گروهی از گروه‌های تلویزیونی همکاری نمی‌کنند. متاسفانه نهادهای دینی و مذهبی با فیلمسازان همکاری نمی‌کنند و ما مجبور شدیم با موبایل برخی صحنه‌ها را فیلمبرداری کنیم و حتی بیرون صحن امام رضا(ع) نیز اجازه فیلمبرداری نمی‌دادند و در حالی که با همکاری نمی‌کردند در نماز جمعه علیه سینما صحبت می‌کردند و می‌گفتند سینما چرا به مضامین دینی توجه نمی‌کند.

 

شقایق فراهانی هم در این نشست گفت: من سه سال پیش یک بحران سخت روحی را از سر گذراندم و بعد از آن چند سال است در جشنواره فیلم فجر پرکار هستم و امسال نیز با 4 فیلم در جشنواره حضور دارم. من در خانواده‌ای بزرگ شدم که برای من نقش اول و مکمل تفاوتی نمی‌کند.

 

فرید همچنین ادامه داد: استفاده از کلیشه‌های رایج در سینما امر مذمومی نیست، البته برخی فیلمسازها تلاش می‌کنند تا کلیشه‌ها را بشکنند اما استفاده از کلیشه‌ها برای ارتباط با مخاطب امر بسیار خوبی است.

 

شهاب شادابی هم گفت: این فیلم به لحاظ گریم و شخصیت از من بسیار دور بود. من تلاش کردم به شخصیت فیلم نزدیک شوم و 9 کیلو وزن خود را کم کردم.

 

منبع: ایلنا

 

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »