تجلیل «بفتا» از کریستوفر نولان

به گزارش هنردستان: آکادمی هنرهای سینما و تلویزیونی بریتانیا (بفتا) از کریستوفر نولان تجلیل می‌کند.

 «بفتا» با نگاهی به زندگی کریستوفر نولان در قالب «یک زندگی در قالب تصاویر» از این فیلمساز تجلیل می‌کند.

این رویداد یکم دسامبر در مرکز اصلی بفتا در لندن برگزار می‌شود.

«زندگی در قالب تصاویر» بفتا یک مجموعه سابقه‌دار از مصاحبه‌هایی است که با برخی از بزرگترین استعدادهای هنری جهان انجام می‌شود.

پیش از این در این سری از برنامه‌ها با کنت برانا، کیت بلانشت، وایولا دیویس، هلن میرن، آلن ریکمن، مارتین اسکورسیزی، مریل استرپ و کیت وینسلت مصاحبه شده است.

از زمانی که کریستوفر نولان نخستین فیلم بلندش را با عنوان «تعقیب» در سال ۱۹۹۸ ساخت، شماری از مطرح‌ترین فیلم‌های سینمایی جهان را نوشته و ساخته است که «ممنتو» در سال ۲۰۰۰، «بی‌خوابی» ‌در سال ۲۰۰۲، «حیثیت» در سال ۲۰۰۶ و «سرآغاز» یا «تلقین» در سال ۲۰۱۰ از جمله آنها هستند.

نولان سازنده سه گانه «شوالیه تاریکی» بوده و تریلر علمی تخیلی «بین ستاره‌ای» را ساخته که هر دو برنده جایزه بفتا و اسکار برای جلوهای ویژه شدند. او پیشتر نیز سه نامزدی بفتا کسب کرده بود.

جدیدترین فعالیت نولان نوشتن فیلمنامه و ساخت فیلم تحسین شده «دانکرک» درباره جنگ جهانی دوم بود که با بازی مارک ریلنس، تام هاردی و سبلین مورفی شکل گرفت.

بلیت برای حضور عمومی در این مراسم از ۱۷ نوامبر در وب‌سایت بفتا برای فروش عرضه می‌شود.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »