بررسی وصیت‌نامه شهدا در یک کتاب

هنردستان: «لاله‌نگاران» (بررسی وصیت‌نامه شهدای دفاع مقدس) به قلم مینا دبیری راهی بازار شد.

به گزارش هنردستان، این محقق گفت برای تالیف این کار پژوهشی وصیت‌نامه ۱۸۰ شهید دفاع مقدس را در استان کهگیلویه و بویراحمد مورد بررسی زیباشناختی قرار داده است.

 

دبیری اظهار کرد: وصیت‌نامه شهیدان در هشت سال دفاع مقدس همانند کتابی است که بخشی از هویت فرهنگی عصر و نسل جدید را در خود جای داده استهر وصیت‌نامه، تصویری از جهان جبهه و باورها، آرمان‌ها، نگاره‌ها و آیینه‌ای برای تماشای ارزش‌ها، دغدغه‌ها و خواسته‌های رزمندگان است.

او در کتاب «لاله‌نگاران» در دو فصل تلاش کرده به بررسی وصیت‌نامه‌ها و انواع آن‌ها، معرفی ویژگی‌های وصیت‌نامه‌های دفاع مقدس و … بپردازد .«بررسی مفهوم زیباشناختی و رابطه آن با وصیت‌نامه‌های شهدا» از جمله مباحث این کتاب است که در انتشارات تیرگان راهی بازار شده است.

دبیری که پیش‌تر مقاله پژوهشی‌اش در آموزش و پرورش قرچک ورامین برگزیده شده، به تازگی مقاله دیگری را در زمینه «نویسندگی خلاق» با موضوع توجه به درس انشا نوشته است.

مینا دبیری متولد ۱۳۴۸ در رودسر و کارشناس ارشد رشته ادبیات مقاومت است که ضمن نگارش مقالات پژوهشی، در حوزه تدریس در مدرسه هم اشتغال دارد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »