«میرکریمی» در بلژیک کلاس سینمایی برگزار می‌کند

هنردستان: جشنواره بین‌المللی فیلم «مون عشق فیلم» در بلژیک از رضا میرکریمی برای برگزاری یک کلاس سینمایی درباره آخرین ساخته‌اش دعوت کرد.

به گزارش هنردستان، فیلم «دختر» به کارگردانی رضا میرکریمی امسال یکی از ۱۱ فیلم بخش رقابتی جشنواره بین‌المللی «مون عشق فیلم» در شهر مون بلژیک است و از این رو مسئولان این رویداد سینمایی از میرکریمی برای برگزاری کلاس سینما پس از نمایش فیلم «دختر» دعوت به عمل آورده‌اند.

 

در این کلاس سینمایی ۱۵ دانشجوی سینما از اروپا و خاورمیانه پس از تماشای فیلم «دختر» با کارگردان فیلم ملاقات می‌کنند و درباره فیلم و آثار کارگردان با وی به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.

میرکریمی قرار است روز چهارشنبه ۱۶ فوریه (۲۷ بهمن) پس از نمایش فیلم «دختر» در بخش رقابت بین‌المللی جشنواره «مون عشق فیلم» این کلاس سینمایی را برگزار کند. این جشنواره تا ۱۷ فوریه (۲۹ بهمن) ادامه خواهد داشت.

فیلم «دختر» که پخش بین‌المللی آن برعهده‌ی نسرین میرشب است، اولین نمایش خود را در بخش سودای سیمرغ سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر تجربه کرد و در ۷ بخش نامزد جایزه شد و در اولین حضور بین‌المللی‌اش در جشنواره فیلم مسکو نیز جایزه بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد (فرهاد اصلانی) را نیز از این رویداد سینمایی از آن خود کرد.

ساخته میرکریمی که تاکون در چند جشنواره بین‌المللی دیگر چون باتومی گرجستان و وایادولید اسپانیا نیز حضور داشته و در جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک نامزد جایزه بود، در چهل‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم گوا- هند نیز جایزه بهترین فیلم و  بازیگر مرد را کسب کرده است.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »