روایتی از واقعه‌ عاشورا با مستند «کربلا، جغرافیای یک تاریخ»

به گزارش هنردستان: دوازدهمین قسمت از فصل دوم برنامه «به اضافه مستند» با پخش و بررسی مستند «کربلا، جغرافیای یک تاریخ» ساخته داریوش یاری روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.

 در این قسمت از برنامه «به اضافه مستند» که سه شنبه ۲۳ آبان روی آنتن شبکه مستند می رود «کربلا، جغرافیای یک تاریخ» پخش می شود و بعد از آن حجت الاسلام حامد کاشانی، پژوهشگر در حوزه مسایل تاریخی و مذهبی، مهمان برنامه خواهد بود و با موضوع شیوه‌ درست روایت تاریخ از واقعه‌ عاشورا سخن خواهد گفت. همچنین، محمد تقی فهیم و آرش خوشخو به نقد و بررسی فرمی این اثر مستند خواهند پرداخت.

مستند «کربلا، جغرافیای یک تاریخ» روایتی از واقعه‌ عاشورا و قیام امام حسین (ع) است.

روایتگر این مستند، شهاب‌ حسینی است و مجید انتظامی موسیقی متن آن را ساخته است. این مستند به کارگردانی داریوش یاری، تهیه‌کنندگی بهروز مفید و به سفارش حوزه هنری ساخته شده است. 

برنامه «به اضافه مستند» با اجرای علی صدری نیا، تهیه کنندگی سید محمدحسین میری و کارگردانی محمدرضا رضاییان سه‌شنبه ۲۳ آبان ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد. بازپخش آن روزهای چهارشنبه ۲۴ آبان ماه ساعت ۹ و جمعه ۲۶ آبان ماه ساعت ۱۳:۳۰ است.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »