مجوز ۴۲ اجرای صحنه ای در هفته گذشته صادر شد

به گزارش هنردستان: شورای ارزشیابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی برای اطلاع رسانی در خصوص برنامه های آینده تالارهای نمایشی تهران فهرست نمایش هایی را که در هفته گذشته موفق به دریافت مجوز اجرا شده اند اعلام کرد.

 شورای ارزشیابی و نظارت در هفته گذشته مجوز اجرای ۱۹ نمایش حرفه ای، ۵ نمایش کودک، ۷ اجرای نمایشنامه خوانی، یک پرفورمنس، یک نمایش کمدی و ۹ اجرای سرگرمی را برای ماه آبان و آذر صادر کرد.

در بخش نمایش حرفه ای، مرتضی جلیل دوست نمایش «مجلس مختلف خوانی» را به تالار مولوی می آورد و سروش کریمی و بابک کیوانی نمایش «سرتاسر» را که اثری فیزیکال و عاشورایی است، در خانه نمایش «دا» روی صحنه می برند. نمایش «مادر ایکاروس» به کارگردانی رضا عباسی در تالار مشایخی و «من» اثر فرهاد تجویدی در تماشاخانه «شانو» اجرای خود را آغاز کرده اند. «تنهایی پر هیاهو» به کارگردانی امیرکاوه آهنین جان در سالن سمندریان و «درانتظار آدولف» اثر علیرضا کوشک جلالی برای سالن ناظرزاده، «سه کله پوک» کار مصطفی میری برای سینما ایران، نمایش «خواب خوب خواب» به کارگردانی سلیم باشکوه برای اجرا در ارغنون، نمایش «مورچه» کار علی مسعودی برای اجرا در تئاتر تهران، نمایش «دو دلقک و نصفی» اثر جلال تهرانی برای اجرا در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر، نمایش «گم و گور» به کارگردانی امیر مهندسیان برای اجرا در سالن ناظرزاده، نمایش «بارون تابستانی» کار کورش کلانتری برای اجرا در خانه نمایش «دا»، نمایش «کوریولانوس» اثر حامد اصغرزاده برای اجرا در تئاتر تهران، نمایش «فعل» به کارگردانی محمد رضایی راد برای اجرا در سالن چهارسو مجموعه تئاتر شهر، نمایش «جنین» به کارگردانی طاووس حسین نژاد برای اجرا در سالن مشایخی، نمایش «شیوه به قداست رساندن یک اعتراف کننده نامعتبر» کار آرش واحدی برای اجرا در پالیز، نمایش «شهاب سنگ» کار مهدی گتمیری برای اجرا در ارغنون، نمایش «یازده نفر» کار حسام کلانتری برای اجرا در خانه رایزن و نمایش «آندورا» به کارگردانی میثم عبدی برای اجرا در تماشاخانه باران مجوز اجرای خود را دریافت کرده اند.

پنج نمایش کودک نیز در فهرست برنامه های اجرای سالن های فرهنگسراهای تهران قرار گرفته است. نمایش «خرگوش دانا و گرگ بد گنده» به کارگردانی ایرج صادقی طاری در فرهنگسرای شفق، نمایش «بزبزقندی» به کارگردانی مهرداد قرآن کیش در فرهنگسرای ابن سینا، نمایش «انگیری منگیری» کار سجاد آقابابایی در سرای محله سعادت آباد، نمایش «چوپان و چوب جادویی» کار محمدحسین داداش نیا در فرهنگسرای فردوس و نمایش «دادگاه حیوانات» به کارگردانی علی شاه صفی در فرهنگسرای ابن سینا اجرا می شوند.

سالن های شهرزاد، گندم، ارغنون، فرهنگسرای نیاوران و مجموعه فرهنگی و هنری آزادی نیز نمایشنامه های «گل شمعدانی»، «روزواقعه»، «جمجمه ای در کافه مارا»، «عشق آباد»، «صفر مرکزی»، «آرش» و «مرگ فروشنده» را در برنامه نمایشنامه خوانی خود قرار داده اند.

اجرای پرفورمنس «فراموشی موازی» کاری از شاهد علوی در خانه نمایش و اجرای کمدی «صمد و ممد» کار بابک نهرینی در سینما تئاتر خانوادگی «نور» در برنامه های آینده اجرا قرار گرفته اند. ۹ مجوز اجرا نیز در حوزه سرگرمی صادر شده است.

امتیاز دهید