گروه «مولانا» چهل ساله شد/ «کورده‌واری» در وحدت اجرا می‌شود

به گزارش هنردستان: گروه «مولانا» در چهلمین سالگرد تاسیس خود کنسرت «کورده واری» را به سرپرستی و آهنگسازی محمد جلیل عندلیبی در تالار وحدت به صحنه می برد.

کنسرت «کورده واری» به سرپرستی و آهنگسازی محمد جلیل عندلیبی روز هفتم آذر ماه به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس گروه «مولانا» در تالار وحدت برگزار می شود. در این کنسرت که به یاد هنرمند پیشکسوت موسیقی کردستان علی اصغر کردستانی اجرا می شود، سیدرضا صلواتی (کردستانی) نوه سید علی اصغر به عنوان خواننده، گروه مولانا را همراهی می‌کند.

بهزاد فروهری نوازنده نی، صابر نظرگاهی نوازنده تار، همایون پشتدار نوازنده کمانچه، آراس رجبی نوازنده نی، محمدجلیل عندلیبی نوازنده سنتور، سانوا عندلیبی نوازنده عود، سالار عندلیبی نوازنده تمبک و فرهاد عندلیبی نوازنده دف در این کنسرت  گروه «مولانا» را همراهی می کنند.

در توضیح کنسرت آمده است: «این اجرا نگاه ویژه‌ای به گوشه‌های کردی در موسیقی اصیل ایرانی دارد و منطبق با موسیقی ردیفی و دستگاهی است. آهنگساز این آثار در اجرای «کورده‌واری» بر ارتباط و تبادل موسیقایی میان مکتب کردستان و موسیقی اصیل ایرانی تاکید دارد.»

محمدجلیل عندلیبی اواخر سال ۹۵ آلبوم «میهن» را با صدای سالار عقیلی روانه بازار موسیقی کرد که در اردیبهشت ماه سال جاری نیز اجرای زنده این اثر روی صحنه رفت.

امتیاز دهید