«مصادره» برایم حکم هدیه‌ای آسمانی را داشت/ شوق کار جادو می‌کند

به گزارش هنردستان: میرطاهر مظلومی که این روزها مشغول بازی در فیلم سینمایی «مصادره» به کارگردانی مهران احمدی است در یادداشتی از روزهای پس از عمل جراحی‌ و حضور در این پروژه نوشت.

 میرطاهر مظلومی که پیش از حضور در فیلم سینمایی «مصادره» تحت عمل جراحی قرار گرفته بود در یادداشتی از حال و هوای حضور در این فیلم کمدی و اینکه این فیلم در آن شرایط برایش حکم هدیه‌ای آسمانی را داشته، نوشت.

متن این یادداشت که در اختیار بخش سینمایی مهر قرار گرفته به شرح زیر است:

«چند روز قبل از آفیش من در فیلم‌مان، مشیت دوست بر آن بود که مهره کمرم بشکند و یک راست زیر تیغ جراحی بروم. قصه جرح و زخم سختی چندانی ندارد و می‌شود به لطف پمادها و ضمادها تحملش کرد ولی روزها و شب‌های بعد از عمل است که کابوس‌وارند و شاق و تحمل ناپذیر!

اینکه یکباره تهی می شوی از هر چه شوق زندگی، کمرشکن است. اینکه به چشم برهم زدنی پُر می شوی از یاس، بدبینی، نفرت و سیاهی جانفرساست. اینکه روحت درد می کند و تو نه درمانش را می شناسی و نه حتی خود درد را ویرانگر است.

در این لحظه‌های هولناک، اما چیزهایی هست که نور می پاشد بر تاریکی‌ها؛ یاد دوست اول و آخر البته، اگر اهل رفاقتش باشی!

با این‌همه غمخواری عزیزان، خویشان، دوستان و بالاخره آنچه مهم‌تر از همه است: شوق کار! نوشدارویی که جادو می کند هر از پا افتاده‌ای را! روح بهاری می بخشد باغ خاموش پاییز را.

باوری که تو را مجاب می‌کند تمام نشده‌ای و همچنان ادامه خواهی داشت و من شوق کار داشتم؛ چون «مصادره» پیش رویم بود و باید زودتر از قرار مقرر از بستر بیماری بلند می شدم و ادامه پیدا می کردم.

«مصادره» برای من حکم هدیه‌ای آسمانی را داشت. مسیحا دم سامری سوزی بود که روح بهاران بخشید باغ سرد خزان زده را… .

پس ناسپاسی‌ست اگر نگویم: ممنونم که قوت قلبم بودید و کم توانی احتمالی‌ام را به رویم نیاوردید. حتی از شما دوستانی که کم حوصله بودید و زخم‌های روحم را ندیدید، سپاسگزارم… دستتان را می بوسم و آرزو می کنم همیشه تنی سالم داشته باشید به لطف حق… یاعلی مدد.»

فیلم سینمایی «مصادره» به کارگردانی مهران احمدی و تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی در حال تولید است تا برای حضور در سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر آماده شود.

رضا عطاران، هومن سیدی، بابک حمیدیان، میرطاهر مظلومی، هادی کاظمی، مزدک میرعابدینی، سیامک صفری، میلنا واردانیان، لوسینه گیراگوسیان، آلیسا میلکستیان و مهران احمدی به همراه بازیگران کودک امیرصدرا حقانی و هارمیک سوقومونیان در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.

امتیاز دهید