صدور مجوز ۴۲ نمایش جدید

به گزارش هنردستان: شورای ارزشیابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی برای اطلاع‌رسانی در خصوص برنامه‌های آینده تالار های نمایشی تهران فهرست نمایش‌هایی را که در هفته گذشته موفق به دریافت مجوز اجرا شده‌اند اعلام کرد.

 به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، شورای ارزشیابی و نظارت در هفته گذشته مجوز اجرای ۱۹ نمایش حرفه‌ای، پنج نمایش کودک،  هفت اجرای نمایشنامه‌خوانی، یک پرفورمنس، یک نمایش کمدی و ۹ اجرای سرگرمی را برای ماه آبان و آذر صادر کرد.

در بخش نمایش حرفه‌ای ، مرتضی جلیل دوست نمایش “مجلس مختلف خوانی ” را به تالار مولوی می‌برد و سروش کریمی و بابک کیوانی نمایش «سرتاسر» را که اثری فیزیکال و عاشورایی است در خانه نمایش دا روی صحنه می برند.

نمایش «مادر ایکاروس» به کارگردانی رضا عباسی در تالار مشایخی و «من» اثر فرهاد تجویدی در تماشاخانه شانو اجرای خود را آغاز کرده‌اند. «تنهایی پر هیاهو» به کارگردانی امیر کاوه آهنین جان در سالن سمندریان و «درانتظار آدولف» اثر علیرضا کوشک جلالی برای سالن ناظرزاده، «سه کله پوک» کار مصطفی میری برای سینما ایران ، نمایش «خواب خوب خواب» به کارگردانی سلیم باشکوه برای اجرا در ارغنون، نمایش «مورچه» کار علی مسعودی برای اجرا در تئاتر تهران ، نمایش «دو دلقک و نصفی» اثر جلال تهرانی برای اجرا در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر، نمایش «گم و گور» به کارگردانی امیر مهندسیان برای اجرا در سالن ناظر زاده، نمایش «بارون تابستانی» کار کورش کلانتری برای اجرا در خانه نمایش دا ، نمایش «کوریولانوس» اثر حامد اصغر زاده برای اجرا در تئاتر تهران، نمایش «فعل» به کارگردانی محمد رضایی راد برای اجرا در سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر ، نمایش «جنین» به کارگردانی طاووس حسین نژاد برای اجرا در سالن مشایخی ، نمایش «شیوه به قداست رساندن یک اعتراف کننده نامعتبر» کار آرش واحدی برای اجرا در پالیز ، نمایش «شهاب سنگ» کار مهدی گتمیری برای اجرا در ارغنون ، نمایش «یازده نفر» کار حسام کلانتری برای اجرا در خانه رایزن و نمایش «آندورا» به کارگردانی میثم عبدی برای اجرا در تماشاخانه باران مجوز اجرای خود را دریافت کرده‌اند.

پنج نمایش کودک نیز در فهرست برنامه‌های اجرای سالن‌های فرهنگسراهای تهران قرار گرفته است. نمایش «خرگوش دانا و گرگ بد گنده» به کارگردانی ایرج صادقی طاری در فرهنگسرای شفق، نمایش «بزبزقندی» به کارگردانی مهرداد قرآن کیش در فرهنگسرای ابن سینا، نمایش «انگیری منگیری» کار سجاد آقابابایی در سرای محله سعادت آباد، نمایش «چوپان و چوب جادویی» کار محمدحسین داداش نیا در فرهنگسرای فردوس و نمایش «دادگاه حیوانات» به کارگردانی علی شاه صفی در فرهنگسرای ابن سینا اجرا می‌شوند.

سالن‌های شهرزاد ، گندم ، ارغنون ، فرهنگسرای نیاوران و مجموعه فرهنگی و هنری آزادی نیز نمایشنامه‌های «گل شمعدانی» ، «روز واقعه» ، «جمجمه‌ای در کافه مارا» ، «عشق آباد» ، «صفر مرکزی» ، «آرش » و «مرگ فروشنده» را در برنامه نمایشنامه‌خوانی خود قرار داده‌اند.

اجرای پرفورمنس «فراموشی موازی» کاری از شاهد علوی در خانه نمایش داد و اجرای کمدی«صمد و ممد» کار بابک نهرینی در سینما تئاتر خانوادگی نور در برنامه های آینده اجرا قرار گرفته‌اند. ۹ مجوز اجرا نیز در حوزه سرگرمی صادر شده است.

امتیاز دهید