آثار چهارمین جشنواره عکس «خیام» به شیراز می‌رود

به گزارش هنردستان: مایشگاه آثار برگزیده چهارمین دوره جشنواره عکس «خیام» در شیراز افتتاح می‌شود.

 نمایشگاه عکس‌های برگزیده چهارمین دوره جشنواره عکس «خیام» به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و نمایندگی فیاپ (فدراسیون بین المللی هنر عکاسی) عصر سه شنبه ۲۳ آبان ساعت ۱۷ در شش گالری به طور همزمان آغاز به کار می‌کند.

این نمایشگاه تا اول آذر در نگارخانه تار و پود، موزه گالری آب، گالری جم، گالری آشنا، گالری آبان و گالری سروناز در شیراز پذیرای علاقه‌مندان است.

چهارمین جشنواره عکس «خیام» با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفتگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و به منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فیاپ در ایران (کلوپ عکس فوکوس – وابسته به موسسه فرهنگی هنری «خانه هنر خیام») اجرایی شد که مراسم افتتاحیه و اهدای جوایز این دوره خرداد امسال با حضور ریکاردو بوسی رییس فیاپ از ایتالیا و مسئول جشنواره‌های فیاپ از لوگزامبورگ در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

در چهارمین دوره این جشنواره ۲۱ هزار و ۳۹۹ قطعه عکس از هنرمندان ۵۵ کشور جهان به دبیرخانه ارسال شد که داورانی از فرانسه و ایران انتخاب آثار را برعهده داشتند. آثار برتر جشنواره در ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، چین، عمان، یونان، هنگ کنگ، آرژانتین، روسیه، عربستان، ترکیه، تاجیکستان، ازبکستان، مقدونیه و شهرهای مختلف ایران و چندین شهر آفریقای جنوبی به نمایش گذاشته خواهد شد.

پنجمین جشنواره عکس «خیام» در ۶ بخش با موضوعات «آزاد تک‌رنگ، آزاد رنگی، شهر، خلاقه، گردشگری و تلفن» برگزار می‌شود. آخرین مهلت ثبت نام نیز دوم دی ۱۳۹۶ تعیین شده و دبیری آن بر عهده علی سامعی (نماینده فیاپ در ایران) است.

امتیاز دهید