جشنوارۀ مروجان کتابخوانی از مهرجویی و صحت تقدیر می‌کند

به گزارش هنردستان: چهارمین دورۀ جشنوارۀ تقدیر از مروجان کتابخوانی، از داریوش مهرجویی و برنامۀ «کتاب‌باز» سروش صحت، تقدیر خواهد کرد.

 محسن حاجی زین‌العابدینی، دبیر چهارمین دورۀ جشنواره با اعلام این مطلب افزود: با تأسی به سلسله‌پژوهش‌هایی که پیرامون توجه به عنصر کتاب در فیلم‌های سینمایی جهان انجام شده و بررسی فیلم‌های ایرانی، به این نتیجه رسیدیم که تنها کارگردان ایرانی که به‌طور مشخص و خاص، چند فیلم را با حضور پررنگ کتاب کارگردانی کرده است، داریوش مهرجویی است.

وی افزود: به‌طور مشخص، مسألۀ اصلی سه فیلم هامون، پری و نارنجی‌پوش، کتاب است. بنابراین تصمیم گرفته‌ایم در آیین پایانی جشنواره از داریوش مهرجویی تقدیر کنیم. ولی به دلیل اینکه این کارگردان مطرح سینمای کشور در تهران زندگی نمی‌کند، بخش تقدیر از او، به‌صورت ارتباط غیر حضوری برگزار خواهد شد و نماهنگی از آثار مرتبط با کتاب او به نمایش در خواهد آمد.

دبیر چهارمین دورۀ جشنوارۀ تقدیر از مروجان کتابخوانی دربارۀ برنامۀ «کتاب‌باز» نیز گفت: از یکی دو سال پیش برنامه‌ای با عنوان کتاب‌باز با اجرای امیرحسین صدیق از شبکۀ نسیم پخش می‌شود که شخصیت‌های مختلفی مهمان آن شده و دربارۀ کتاب گپ می‌زنند. در آیین پایانی جشنوارۀ تقدیر از مروجان کتابخوانی، از سروش صحت کارگردان این برنامه نیز تقدیر ویژه به عمل خواهد آمد.

چهارمین دورۀ جشنوارۀ تقدیر از مروجان کتابخوانی، چهارشنبه ۲۴ آبان ماه، در سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، واقع در خیابان حجاب به کار خود پایان خواهد داد.

اخبار مرتبط با رویدادهای ترویج کتابخوانی را در bookpromotion.ir دنبال کنید.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

«منزوی» در گالری خورشید

نمایشگاه گروهی تایپ و پوستر «منزوی» در گالری خورشید برگزار می‌شود. به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی رویداد، نمایشگاه گروهی تایپ و پوستر

ادامه مطلب »