«پیژامه راه راه پدر را باد برد» و «کمپ پناهندگان» در روسیه

به گزارش هنردستان: فیلم‌های کوتاه «پیژامه راه راه پدر را باد برد» به کارگردانی محمد صادقی و «کمپ پناهندگان» ساخته سعید نقویان در بیست و دومین دوره جشنواره رادونژ روسیه نمایش داده می‌شوند.

 جشنواره رادونژ روسیه که از ۲۱ تا ۲۴ نوامبر در مسکو برگزار می‌شود، ۲۲ نوامبر ساعت ۱۱ فیلم «پیژامه راه‌راه پدر را باد برد» را نمایش می‌دهد.

«پیژامه راه راه پدر را باد برد» عنوان فیلم کوتاه داستانی‌ است که محمد صادقی آن را به تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران _ دفتر مشهد ساخته است. این فیلم حکایت‌گر داستان کودکانی است که پدری افغانی و مادری ایرانی دارند و محور اصلی آن موضوع مهاجرت و مشکلات آن است.

سید عباس حسینی و علی موسیقیدان در این فیلم کوتاه نقش‌آفرینی کرده‌اند.

دیگر عوامل فیلم عبارتند از نویسنده و کارگردان: محمد صادقی، تصویر: وحید بیوته، صدا : مرتضی سامانی، منشی صحنه: لیدا صادقی، عکاس: مهدیه غفوریان، مدیر تولید: حسن یگانه، مدیر تدارکات: هاشم خسروی، آهنگساز: مصطفی باقری، دستیار کارگردان: علی صادقی، سید مصطفی حسینی،  دستیار تصویر:‌ علی عوض بیگی، دانیال گلچین، کیانوش اشکانی، دستیار صدا: احسان غدیر پناه، دستیاران تولید و تدارکات: حسام نور محمدی، مهدی دیور، حسین بیدار،  تهیه کننده: انجمن سینمای جوانان ایران_دفتر مشهد.

این فیلم پیش از این جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره کودک و نوجوان اصفهان و جایزه کارگردانی و تقدیر بازیگری را از جشنواره پرواز برده است.

«پیژامه…» چندی پیش در فستیوال مالاتیا ترکیه در بخش ارتباط‌های کوتاه نیز به نمایش در آمد.

بخش خارجی این فیلم به عهده سعید نقویان است.

همچنین فیلم کوتاه «کمپ پناهندگان» ساخته سعید نقویان دیگر فیلم ایرانی حاضر در جشنواره رادونژ روسیه است.

بیست و دومین دوره جشنواره سینما و تلویزیون «رادونژ» در مسکو در خانه مرکزی سینماگران برگزار می‌شود.

این جشنواره نقشی تاثیرگذار در حوزه سینمای مذهبی، معنوی، اخلاقی و روشنگر روسیه دارد و با حمایت وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه و اتحادیه فیلمبرداران روسیه برگزار می‌شود.

این دوره جشنواره به موضوع صدمین سالگرد انقلاب روسیه اشاره ویژه دارد.

امتیاز دهید