اجرای نمایش برای کودکان در بیمارستان قلب شهید رجایی تهران

به گزارش هنردستان: گروه نمایشی «قیچی که دنبال کار می‌گشت» روز ۲۲ آبان، ضمن حضور در بخش کودکان بیمارستان قلب و عروق شهید رجایی تهران به اجرای ویژه برای مخاطبان کودک و نوجوان پرداخت.

به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، با همراهی واحد مددکاری بیمارستان شهید رجایی و به مناسبت بیست و پنجمین دوره هفته کتاب، گروه نمایشی «قیچی که دنبال کار می‌گشت» به نویسندگی محمدحسین ناصربخت و کارگردانی سعید زین‌العابدینی در این بیمارستان حضور پیدا کرد.

اجرای ویژه‌ این گروه با استقبال کودکان و همراهان آن‌ها روبرو شد تا جایی که سالن بزرگ‌تری در اختیار گروه قرار گرفت و هنرمندان اجرای دیگری را در این روز بر عهده گرفتند.

بر این اساس این اقدام هنرمندانه با هماهنگی اداره کل سینمایی و تئاتر کانون و همراهی واحد مددکاری این بیمارستان برای ارتقای روحیه کودکان و نوجوانان بستری انجام شد.

«قیچی که دنبال کار می‌گشت» اثر منیره هاشمی از کتاب‌های انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که در قالب «کتاب، تئاتر، مدرسه» به نمایش تبدیل شده است.

مریم عاشوری و سیما رحمانی بازیگران و بازی دهندگان عروسک آن هستند و طراحی، ساخت دکور و عروسک را مژده زکریاپور بر عهده داشته است. آهنگسازی این اثر نیز بر عهده عبد آتشانی بوده است.

این اثر روایت استاد آهنگری است که در کارگاه اش قیچی تیزی می‌سازد، آن را برای روز مبادا در گوشه‌ای می‌گذارد. پس از چند روز که قیچی احساس تنهایی و طرد شدن می‌کند، برای پیدا کردن یک کار خوب از مغازه بیرون می‌رود.

امتیاز دهید