«کدام راه» به قاچاق سوخت می‌پردازد/ انتخاب سوژه‌ها از میان مردم

به گزارش هنردستان: حجت دهقانی که فیلم داستانی «کدام راه» را در دست تولید دارد درباره موضوع آن که به مساله قاچاق سوخت در جنوب شرق کشور می پردازد، توضیح داد.

حجت دهقانی کارگردان و مستندساز درباره فیلم داستانی «کدام راه» که در مدرسه سینمایی عمار در دست تولید دارد، گفت: فیلمنامه این اثر را در سال ۱۳۹۳ برای جشنواره هنر انقلاب که در استان کرمان برگزار شد نوشتم، اما به دلیل نبود تهیه کننده ساخت این اثر مدتی طول کشید.

وی با بیان اینکه معمولا سوژه فیلم های خود را از میان مردم و جامعه انتخاب می‌کند، توضیح داد: پدیده قاچاق سوخت یکی از معضلات همیشگی جنوب شرق کشور شامل استان های کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان است که مردم به ویژه جوانان با آن دست به گریبان هستند و به همین علت نیز تصمیم به ساخت این فیلم گرفتم.

دهقانی اظهار کرد: ساخت این فیلم داستانی ۲۰ دقیقه ای بعد از اصلاحات و بازنویسی مجدد فیلمنامه از آبان ماه در روستای توریگ از توابع شهرستان قلعه گنج در جنوب کرمان آغاز شده بود که به تازگی تصویربرداری کار به پایان رسیده است.

وی عنوان کرد: یکی از مهمترین مشکلاتی که در مسیر ساخت فیلم داستانی «کدام راه» قرار داشت نابازیگر بودن شخصیت های این فیلم بود زیرا با توجه به اینکه از بازیگران بومی استفاده کردیم نمی توانستیم همانند فیلم هایی که از بازیگران حرفه ای بهره می برند با سرعت عمل کار کنیم.

این کارگردان تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلات ما در راه تولید این فیلم در اختیار نداشتن نیروهای بومی متخصص در حوزه سینما و فیلمسازی مانند صدابردار، تصویربردار و مدیر تولید بود. به همین دلیل مجبور شدیم از نیروهای غیربومی و ساکن سایر شهرستان های استان کرمان استفاده کنیم.

دهقانی در بخش دیگر سخنان خود اظهار کرد: مشکل دیگری که در مسیر تولید فیلم داستانی «کدام راه» با آن رو به رو بودیم امکانات و تجهیزات لازم برای ساخت فیلم بود. به عبارتی در جنوب کرمان دفتر تجهیزاتی مناسبی نبود که این توانایی را داشته باشد تا امکانات روز حوزه سینما را برای ما تامین کند. بر این اساس بیشتر تجهیزات خود را از استان یزد تهیه می کردیم.

وی ادامه داد: برای ساخت هرچه بهتر این فیلم به ۱۵ کامیون حمل سوخت نیاز داشتیم، اما جلب اعتماد رانندگان آن برای همکاری در تولید این اثر بسیار دشوار بود. در نهایت نیز با استفاده از ماشین هایی که دارای کد هستند و به صورت قانونی سوخت برای مردم حمل و نقل می کنند، این فیلم را ساختیم.

این فیلمساز در پایان اظهار کرد: در حال حاضر کار تدوین این فیلم آغاز شده است و پیش بینی می‌کنم این فیلم به زودی آماده نمایش شود.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »