تلویزیون فاصله‌اش را با مخاطب کم کند/ مردم حق انتخاب دارند

به گزارش هنردستان: مازیار میری که اکنون سریال «هیات مدیره» را برای تلویزیون می سازد معتقد است که سازندگان آثار و مدیران صداوسیما باید فاصله را با مخاطبان کاهش دهند.

مازیار میری کارگردان سریال «هیات مدیره» درباره همکاری با تلویزیونی که این روزها مخاطبان آن ریزش کرده است، گفت:  تولید آثار یک کار متقابل بین سازندگان و مدیران سازمان است و هر دو باید این را متوجه باشند که مردم جدیدترین محصولات تصویری را از همین کشورهای همجوار گرفته تا نقاط دیگر می بینند و دست مخاطب برای انتخاب باز است.

وی ادامه داد: شرایط قدیم به گونه ای بود که وقتی شما تلویزیون می دیدید حق انتخاب دیگری نداشتید اما اکنون می توان دست به انتخاب زد و باید شرایطی را از نظر ساخت، به روز بودن و حتی لحن انتخاب کرد که مردم دوباره شما را انتخاب کنند و این کار بسیار سختی است.

میری عنوان کرد: کار ما هم هر روز سخت و سخت تر می شود و باید هم ما سازندگان و هم مدیران متوجه این شرایط باشیم و فکر نکنیم که هر چه بسازیم مردم تماشا می کنند. مردم اکنون حتی با تلفن های همراه خود دست به انتخاب محتوای مورد نظر خود برای تماشا می زنند.

این کارگردان سینما و تلویزیون با اشاره به تولیدکنندگان آثار بیان کرد: ما هم باید سراغ خلاقیت و مسایل روز برویم. بینندگان تلویزیون ایران اتفاقا علاقه دارند کارهای بومی ببینند اما باید کاری با لحن درست ساخته شود، البته با یک یا دو سریال چنین اتفاقی رخ نمی دهد و همه ما باید تلویزیون را به جایگاه خود برگردانیم.

وی در واکنش به اینکه سریال های تلویزیونی کمتر سراغ مسایل روز می روند و بیشتر برنامه های ترکیبی تلویزیون به مسایل چالشی می‌پردازند، عنوان کرد: من معتقد هستم خط قرمزی وجود ندارد و نوع نگاه ما مهم است که باید بتوان خلاقیتی پیدا کرد تا خط قرمزها را رد کنیم و حرف بزنیم. به هرحال تلویزیون شرایط خودش را دارد و باید بتوان در این شرایط گفتگو کرد.

میری در پایان عنوان کرد: در تلویزیون هم مدیران و هم سازندگان باید سعی کنیم که فاصله را با مردم کمتر کنیم. هرچقدر این فاصله ها کمتر باشد وقتی مردم کنترل به دست می گیرند احتمال بیشتری دارد ما را انتخاب کنند و هرچه فاصله ها بیشتر باشد دیش ماهواره ها به طرف دیگر می چرخد و مخاطبان، سریال ها و برنامه های ترکیبی دیگری می بینند.

سریال «هیات مدیره» به کارگردانی مازیار میری برای شبکه پنج ساخته می شود و به تازگی کلید خورده است.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »