«به کجا می‌رویم؟» در اوکراین رقابت می‌کند/ هشدار محیط‌زیستی

به گزارش هنردستان: «به کجا می‌رویم؟» ساخته رضا مجلسی به عنوان فینالیست بخش رقابتی جشنواره فیلم زاپروژیا در اوکراین انتخاب شد.

جشنواره فیلم زاپروژیا ZIFF) ۲۰۱۷) در اوکراین، فیلم «کجا می‌رویم؟» را در بخش بهترین مستند کوتاه به عنوان یکی از فینالیست‌های خود برگزید.

این جشنواره از یکم تا سوم دسامبر در اوکراین برگزار می‌شود.

«به کجا می‌رویم؟» به کارگردانی رضا مجلسی و تهیه‌کنندگی محمدرضا مجلسی فیلمی هشداردهنده درباره مشکل پسماند و تبعات زیست محیطی ناشی از آن است.

مجلسی در این مستند آلودگی منطقه سراوان به عنوان بزرگ‌ترین مرکز دفن زباله در شمال کشور را نشان می‌دهد و با به تصویر کشیدن وضعیت بد این منطقه، شهروندان را با چالش تاثیر پسماندها بر طبیعت زیبای رشت روبه‌رو می کند.

این مستند در گفتگو با کارشناسان درباره تولید شیرابه و تاثیر آن بر سلامت شهروندان هم هشدار می‌دهد.

«به کجا می‌رویم؟» با پرداختن به معضل دفع غیربهداشتی زباله در نواحی شمال ایران، با تکیه بر اطلاعات قابل توجه، فرمی شکیل و تدوینی پویا، هشدارهای بهداشتی، زیست‌محیطی خود را به بیننده منتقل می‌کند.

این فیلم تاکنون در ۱۵ جشنواره داخلی و خارجی پذیرفته شده و جوایزی را کسب کرده است.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »