ادل برنده پنج جایزه گرمی شد

هنردستان: برندگان پنجاه و نهمین دوره جوایز سالانه گرمی معرفی شدند

 

به گزارش هنردستان، ادل خواننده و ترانه‌سرای بریتانیایی پیروز بزرگ پنجاه و نهمین دوره جوایز سالانه گرمی بود که برندگان آن بامداد دوشنبه به وقت ایران در مراسمی در استیپلز سنتر در لس آنجلس معرفی شدند.

 

ادل 28 ساله که برای آلبوم “25” در پنج بخش نامزد شده بود، در هر پنج بخش شامل آلبوم سال برنده شد. او برای آهنگ “سلام” (Hello) جوایز رکورد سال، آهنگ سال و بهترین اجرای تک‌نفره پاپ را گرفت و همچنین برای آلبوم “25” برنده جایزه بهترین آلبوم آوایی پاپ شد.

 

آلبوم “25” سال گذشته زمانی به بازار آمد که برابر با قوانین گرمی امکان رقابت در جوایز دوره قبلی را نداشت. ادل با دریافت جایزه آلبوم سال، دومین هنرمند زن است که به طور تنهایی دو بار در این بخش پیروز شده است. تیلور سوئیفت سال گذشته به این موفقیت دست پیدا کرد.

 

دیوید بوئی خواننده بریتانیایی که سال گذشته دو روز بعد از انتشار آلبوم ” Blackstar” در 69 سالگی درگذشت، برنده چهار جایزه گرمی از جمله بهترین آلبوم موسیقی آلترناتیو، بهترین آهنگ راک و بهترین اجرای راک شد.

 

گرگ کرستین تهیه‌کننده ادل و همکار ترانه‌سرای او نیز چهار جایزه گرمی از جمله جایزه تهیه‌کننده سال، غیرکلاسیک دریافت کرد.

 

چَنس د رپر که در اولین حضور خود در جوایز گرمی، در هفت بخش نامزد شده بود، برنده سه جایزه گرمی از جمله جایزه بهترین هنرمند جدید شد. تام المهرست تنظیم‌کننده رکورد ادل هم سه جایزه گرمی به خانه برد.

 

بیانسه که با 9 نامزدی گرمی پیشتاز نامزدهای جوایز امسال بود، تنها در دو بخش بهترین آلبوم معاصر شهری و بهترین موزیک ویدیو پیروز شد.

 

جایزه گرمی بهترین موسیقی متن برای رسانه به جان ویلیامز برای “جنگ‌های ستاره‌ای: نیرو بیدار می‌شود” اعطاء شد. ویلیامز برای بیست و سومین بار برنده جایزه گرمی شد. “پل جاسوس‌ها” (تامس نیومن)، “هشت نفرت‌انگیز” (انیو موریکونه)، “بازگشته” (آلوا نوتو و ریوچی ساکاموتو) و “چیزهای عجیب” جلد 1 و 2 (کایل دیکسن و مایکل استاین)، دیگر نامزدهای این بخش بودند.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید