تامین اطلاعات و شرایط کار برای فیلمسازان/ به سینما باور داریم

به گزارش هنردستان: نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان تاکید کرد این سازمان هرچند ردیف بودجه ای برای حمایت از آثار سینمایی ندارد ولی به تولید فیلم با موضوع پناهندگی کمک می کند.

سیوانکا داناپالا نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان گفت: سازمان ملل متحد در امور پناهندگان معتقد است سینما همیشه مدیای بسیار مهمی برای ارایه انواع پیام ها به دنیا بوده و است و فیلم ها حتی با گذر زمان همچنان تأثیرگذاری خود را دارند و این تاثیرگذاری روی مردمی که جنگ و اتفاقات ناگوار دیگر را تجربه کرده اند بیشتر دیده می شود.

وی در پاسخ به این پرسش که سازمان ملل متحد از تولید آثار سینمایی با موضوع جنگ حمایت می کند یا خیر، توضیح داد: ما قطعا از تولید فیلم های سینمایی حمایت می کنیم اما شکل این حمایت مادی نیست زیرا برای حمایت از پروژه های سینمایی هیچ ردیف بودجه ای در اختیار نداریم.

داناپالا درباره نوع همکاری با هنرمندان بیان کرد: ما سعی می کنیم شرایط و اطلاعات لازم را فراهم کرده و در اختیار سازندگان فیلم قرار دهیم که از جمله فیلم هایی که با عواملش همکاری داشته ایم «در سرزمین خون و عسل» ساخته آنجلینا جولی است.

وی توضیح داد: این فیلم درباره موضوع جنگ بوسنی و به عنوان اولین فیلم کارنامه کارگردانی جولی محسوب می شود که به عنوان تهیه کننده اثر هم حضور داشت. آنجلینا جولی به عنوان یکی از سفرای یونیسف شناخته شده است و ما هرگونه حمایتی که می توانستیم از تولید این فیلم انجام دادیم.

نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان تاکید کرد: همچنین ما از تولید فیلم های مستند با موضوع پناهندگی و جنگ نیز حمایت می کنیم.

داناپالا در پایان گفت: موضوع مهاجرت یکی از تراژدی های انسانی است که هیچ کسی در هیچ کشوری دوستدار آن نیست ولی به دلیل اتفاقات و تنش های سیاسی مردم مجبور به مهاجرت می شوند و ما هم تلاش می کنیم که به این موضوع و تبعات آن بپردازیم.

امتیاز دهید