سینمای ایران از چهارمین دوره کتابگردی حمایت می‌کند

به گزارش هنردستان: مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در پیامی اعلام کرد که اهالی سینما پنجشنبه دوم آذرماه در پویش «روز کتابگردی» شرکت می‌کنند.

علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در پیامی به مناسبت «روز کتابگردی» تاکید کرد هنرمندان سینما همچون سال‌های گذشته، پنجشنبه دوم آذر ماه با حضور در کتابفروشی‌ها و خرید کتاب، هموطنان عزیز را به حضور در این رویداد دعوت می‌کنند.

در متن این پیام آمده است:

«به نام خداوند جان و خرد

خش خش برگ‌های زرد پاییزی و نوای دل آرام کاغذهای کتب، همواره روح افزا بوده و هست.

چه مبارک است که سینما، سینماگران و هنرمندان خود را وامدار کتاب می‌دانند و به آن می‌بالند.

بخت، بسیار یارمان بوده که از دل انس و الفت با کتاب و مکتوبات وزین، در دنیایی زندگی می‌کنیم که آثار سینماگرانِ مولفِ ایران زمین محدوده جغرافیایی ایران بزرگ را درنوردیده است و شهره آفاق شده‌اند.

حضور فعال و پر مهر اهالی سینما را در سنت حسنه‌ «آیین کتابگردی» در روز پنجشنبه دوم آذر ماه که همزمان شده است با ربیع جاودانه اسوه عالم، گرامی داشته، چشم انتظار قدوم پرمهرتان برای خرید کتاب و تورقی دوباره از کتبِ کتابفروشی‌های شهر و سرزمینمان به عنوان آخرین حلقه از زنجیره صنعت نشر هستیم.

کتاب پایدارترین میراث بشر است و سینماگران ایران همچون سال‌های گذشته در هر جای ایران با دعوت از هموطنان عزیز به حضور در این رویداد از رونق کتابفروشی‌ها حمایت می‌کنند.»

امتیاز دهید