دل تورو: «شکل آب» بهترین فیلم من است

به گزارش هنردستان: کارگردان مکزیکی می‌گوید «شکل آب» بهترین فیلمش است، هرچند ساختنش واقعا سخت بود.

به گزارش آسوشیتدپرس، در بررسی بهترین آثار گیلرمو دل تورو کارگردان مکزیکی می‌توان از فیلم‌هایی چون «کرونوس» در سال ۱۹۹۳، «استخوان پشت شیطان» در سال ۲۰۰۱، «پسر جهنمی» در سال ۲۰۰۳ و «هزار توی پن» در سال ۲۰۰۶ یاد کر، اما دوست قدیمی وی آلخاندرو ایناریتو سازنده «مرد پرنده‌ای» و «بازگشته» که همراه دل تورو و آلفونسو کوارون سازنده «جاذبه» و «فرزندان مردان» سه آمیگوی سینما را تشکیل می‌دهند، معتقد است فیلم جدید دل تورو یعنی «شکل آب» بهترین فیلم اوست.

اما خود دل تورو در این باره چه می‌گوید؟ پاسخ او چنین است: در دوستی طولانی مدت ما این یکی از مواردی است که من با ایناریتو موافقم. (او با خنده این پاسخ را می‌دهد)

وی می‌گوید: چون خود من این فیلم را عاشقانه دوست دارم. این خیلی خوش‌شانسی است که آخرین فیلمی که ساخته‌ای را این‌قدر دوست داشته باشی. این همیشه اتفاق نمی‌افتد ولی در این مورد، اتفاق افتاده است. فکر می‌کنم در میان همه فیلم‌هایی که ساخته‌ام این فیلم از همه جذاب‌تر، بامزه‌تر و انسانی‌تر است.

کارگردان مکزیکی می‌افزاید: در واقع هر قدمی که در طول ۲۵ سال کاری خودم برداشتم به ساخت این فیلم نزدیک‌تر شدم.

در فیلم «شکل آب» سالی هاوکینز در نقش الیسا اسپوزیتو، زنی خدمتکار بازی می‌کند که در یک آزمایشگاه مخفی دولتی در دهه ۱۹۵۰ در بالتیمور کار می‌کند و متوجه ساخت مخلوقی عجیب در آنجا می‌شود که خیلی دوستش دارد.

با این حال ساخت این فیلم برای دل تورو راحت نبود. خودش می‌گوید: این یک تجربه وحشتناک فیلمسازی بود. خیلی سخت بود، خیلی سخت.

وی به مسایل مالی نیز اشاره و اظهار می‌کند: ما ۶۰ تا ۷۰ میلیون دلار بودجه برای فیلمی هزینه کردیم که تنها ۱۹.۵ میلیون دلار داشت اما هدفمان این بود که به نظر فوق‌العاده باشد. به همین دلیل باید قربانی زیادی می‌دادیم و فداکاری زیادی می‌کردیم.

دل تورو در ادامه می‌گوید: همه این زحمت‌ها را در فیلم نمی‌بینید. فیلم پرزرق و برق، گسترده، و شاعرانه است اما ساختش خیلی خیلی سخت بود.

فیلم «شکل آب» جدیدترین فیلم گیلرمو دل تورو که در هفتاد و چهارمین دوره جشنواره فیلم ونیز به نمایش در آمد موفق به کسب جایزه اصلی این جشنواره شد.

فیلم قبلی دل تورو با عنوان «قله خونین» دو سال پیش اکران شده بود. او در این فاصله یک کتاب کودک هم نوشت.

«شکل آب» ۸ دسامبر در سینماها به نمایش درمی‌آید.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »