دوازدهمین سالگرد مرتضی ممیز در خانه هنرمندان ایران

به گزارش هنردستان: دوازدهمین سالگرد درگذشت مرتضی ممیز در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

دوازدهمین سالگرد درگذشت مرتضی ممیز گرافیست، طراح و تصویرگر مطرح ایرانی جمعه ۳ آذر ساعت ۱۷ در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

انوشیروان ممیز درباره برگزاری این مراسم گفت: مراسم یادبود مرتضی ممیز سوم آذر از ساعت ۱۷ تا ۲۰ در سالن شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود و در این مراسم مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران، مارکوس وایسبک طراح و گرافیست آلمانی و استاد دانشگاه باوهاس وایمار آلمان و ساعد مشکی سخن خواهند گفت و امرالله فرهادی نیز اجرای این برنامه را برعهده خواهد داشت.

وی افزود: در گالری «ممیز» نیز مجموعه‌ای از ۲۳ تصویرسازی مرتضی ممیز نمایش داده خواهد شد. برخی از این تصویرسازی‌ها تاکنون دیده نشده‌اند و این مجموعه شامل تصویرسازی‌های شاهنامه، قصص قرآن و بخشی از آن‌ها تصویرسازی‌هایی است که ممیز برای انتشار در کتاب هفته خلق کرده است.

ممیز اظهار کرد: مهمان ویژه مراسم امسال یادبود مرتضی ممیز، مارکوس وایسبک طراح و گرافیست آلمانی است. تفاوت مراسم امسال با سال‌های گذشته این است که در دوره‌های پیشین از گرافیست‌های مطرح بین‌المللی که با مرتضی ممیز هم‌دوره و با وی دوست بودند برای شرکت در مراسم دعوت می‌کردیم اما امسال تصمیم گرفتیم یکی از گرافیست‌های مطرح را که جزو گرافیست‌های نسل بعد از ممیز به شمار می‌رود دعوت کنیم. مجموعه‌ای از ۸۰ پوستر این گرافیست آلمانی در گالری پاییز و زمستان در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: همچنین امسال تصمیم گرفتیم که متنخبی از آثار خسرو بیات را که از همکاران و هم دوره‌ایی‌های مرتضی ممیز در کتاب هفته به شمار می‌رود، به نمایش بگذاریم که مجموعه آثار او که شامل ۳۵ پوستر و آگهی تبلیغاتی است به انتخاب مجید عباسی در گالری میرمیران در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد.

دوازدهمین یادبود مرتضی ممیز به مدت یک هفته در نگارخانه‌های ممیز، پاییز، زمستان و میرمیران خانه هنرمندان ایران برپا خواهد بود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در مراسم سالگرد درگذشت مرتضی ممیز جمعه ۳ آذر از ساعت ۱۷ به نشانی خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، خانه هنرمندان ایران مراجعه فرمایند.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »