تقویت کتابفروشی‌ها حمایت از همه‌ بخش‌های نشر است

به گزارش هنردستان: معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور اطلاعیه ضمن بیان این مطلب که در روز کتابگردی به کتابفروشی‌ها می‌رود‌، تقویت کتابفروشی‌‌ها را حمایت از همه بخش‌های نشر دانست.

 به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محسن جوادی در این اطلاعیه ضمن اعلام مشارکت در طرح کتابگردی از اهالی فرهنگ و هنر درخواست کرد در این روز به کتابفروشی‌ها رفته و کتاب بخرند.

متن اطلاعیه معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

کتابفروشی‌ها به عنوان آخرین حلقه از زنجیره‌ نشر از اهمیت بسیاری برخوردارند چرا که کتابفروشی‌ها به واسطه‌ ارتباط مستقیم با مخاطب نقطه‌ تلاقی فرایند نشر با جامعه محسوب می‌شوند. از سویی دیگر تقویت کتابفروشی به نوعی حمایت از همه‌ بخش‌های چرخه‌ی نشر است چرا که با رونق کتابفروشی‌ها پدیدآورندگان کتاب، موزعان کتاب و ناشران با همه‌ بخش‌های فنی زیرمجموعه‌ آنها رونق می‌یابند و در آن سو با جامعه‎ کتابخوان همراه خواهیم بود. طرح حضور فعال در کتابفروشی‌ها و خرید کتاب در آخرین پنجشنبه‌ هفته‌ کتاب که با عنوان طرح کتابگردی شناخته شده است فرصت مناسبی برای تقدیر از فعالان حوزه‌ نشر در کتابفروشی‌هاست.

اینجانب همراه با مردم عزیز و اهالی فرهنگ در روز دوم آذرماه در کتابفروشی‌ها حاضر خواهم بود و از تمامی دغدغه‌مندان، علاقه‌مندان و اصحاب فرهنگ و هنر دعوت می‌کنم در روز کتابگردی با حضور در کتابفروشی‌ها ضمن تقدیر از کتابفروشان عزیز که به حق خادمان دلسوز عرصه‌ی فرهنگ مکتوب هستند از کتاب و کتابخوانی حمایت کنند».

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »