داوری «سینماحقیقت» توسط مدیر یک جشنواره آفریقایی

به گزارش هنردستان: دریل اِلس مدیر جشنواره مستند «ملاقات‌ها» داوری بخش مسابقه بین‌الملل یازدهمین دوره جشنواره «سینماحقیقت» را برعهده دارد.

 دریل اِلس مدیر جشنواره بین‌المللی مستند «ملاقات‌ها» Encounters به عنوان یکی از اعضای هیات داوری بخش مسابقه بین‌الملل یازدهمین دوره جشنواره «سینماحقیقت» معرفی شد.

دریل اِلس متولد سال ۱۹۷۸ در بندر الیزابت آفریقای جنوبی است. وی پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه Witwatersrand به تهیه و تولید فیلم مستند روی آورد.

این مدیر در سال ۲۰۱۰ سینمای مستقل «بیوسکوپ» را در شهر ژوهانسبورگ تاسیس کرد که یک فضای مستقل برای معرفی و ترویج فیلم مستند و کوتاه در آفریقای جنوبی و جهان است. وی به عنوان یک پژوهشگر مستقل روی تاریخ سینمای آفریقای جنوبی کار کرده و مطالعات خود را در موسسات مختلف و جشنواره‌های فیلم ارایه داده است.

جشنواره مستند «ملاقات‌ها» Encounters که دریل اِلس مدیریت آن را برعهده دارد یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های قاره آفریقا است که اهداف آن، توسعه مخاطبان و تشویق آموزش فیلمسازی در حوزه سینمای مستند خلاق، ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری و ظرفیت‌سازی برای فیلمسازان سراسر آفریقا، ترویج فرهنگ فیلم مستند به عنوان یک ابزار برای تبادل اجتماعی از طریق بحث و گفتگو برای ایجاد یک فضای دموکراتیک است.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی یازدهمین دوره جشنواره فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۱۹ تا ۲۶ آذرماه ۱۳۹۶ با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

امتیاز دهید