نماینده جشنواره «یاماگاتا» ژاپن مدرس کارگاه «سینماحقیقت» شد

به گزارش هنردستان” آساکو فوجیوکا عضو هیات مدیره جشنواره مستند «یاماگاتا» ژاپن به عنوان مدرس در یازدهمین دوره جشنواره جهانی «سینماحقیقت» حضور پیدا می‌کند.

 آساکو فوجیوکا عضو هیات مدیره جشنواره جهانی مستند «یاماگاتا» ژاپن به عنوان مدرس کارگاه آموزشی «تولید مشترک و فاند» در یازدهمین دوره جشنواره جهانی «سینماحقیقت» حضور پیدا می‌کند.

این مدیر ژاپنی که عضو کمیته اجرایی TOKYO DOCS نیز هست با حضور در بازار فیلم مستند «سینماحقیقت» درباره چگونگی شرکت در جشنواره‌های جهانی مستند با مستندسازان ایرانی به گفتگو می پردازد.

آساکو فوجیوکا متولد سال ۱۹۶۶ است و سال‌های کودکی خود را در نیویورک و دوسلدورف سپری کرد. وی از سال ۱۹۹۳ به عنوان هماهنگ‌کننده در جشنواره «یاماگاتا» ژاپن مشغول به کار و سپس عضو هیات مدیره این جشنواره آسیایی می‌شود.

فوجیوکا از سال ۲۰۰۶ عضو کمیته انتخاب فستیوال «بوسان» و مشاور صندوق جهانی تولید فیلم مستند در شبکه مستند آسیا بوده است. وی در فاصله سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ سه کارگاه تخصصی فیلم مستند با کارگردانان جوان تایلندی، ژاپنی و چینی برگزار کرده است.

آساکو فوجیوکا پخش‌کننده‌ مستندهای آسیایی در ژاپن است و به عنوان رابط جهانی برای مستندهای ژاپنی هم عمل می‌کند.

برنامه حضور وی در کارگاه تخصصی و بازار فیلم جشنواره «سینماحقیقت» به ترتیب برای روزهای ۲۰ و ۲۱ آذرماه ۹۶ پیش‌بینی شده است.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره جهانی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۱۹ تا ۲۶ آذرماه ۱۳۹۶ با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است در شهر تهران برگزار می کند.

امتیاز دهید