چرا حوزه فیلم ماحی را نمایش نمی‌دهد/برخی تصور می‌کنند امکاناتشان ارث پدری‌ست

هنردستان: سرمایه‌گذار و مجری فیلم ماحی معتقد است؛ سینماهای کشور در دست حوزه هنری امانت است و باید این نهاد امانت دارد خوبی باشد اما این نهاد از این امکانات هر طور بخواهد استفاده می‌کند.

 به گزارش خبرنگار هنردستان، اکران مردمی فیلم سینمایی ماحی به کارگردانی داود خیام شب گذشته؛ سه‌شنبه 26 بهمن ماه؛ با حضور عوامل و کارگردان فیلم در پردیس کوروش برگزار شد.

 

روزبه حسینی (کارگردان، سرمایه‌گذار و مجری طرح فیلم) طی سخنانی در این مراسم با انتقاد از عملکرد حوزه هنری در  اکران نکردن برخی فیلم‌ها ازجمله ماحی گفت: متاسفانه بعضی از مدیران دولتی امکانات و وظایفی که به آنها  محول شده را درست مدیریت نمی‌کنند و تصور می‌کنند این امکانات  ارث پدری و حق مسلم آنهاست.

وی ادامه داد: آقایان این امکانات بیت‌المال است که دست شما امانت است. خیانت در امامت نکنید. این امکانات حق من و همه مردم هست. ملک پدری نیست که سلیقه‌ای تقسیم کنید.

حسینی افزود: باید دادستانی و سازمان بازرسی کل کشور سکوت نکنند و مشخص کنند که بودجه این نهاد چگونه هزینه می‌شود و چه کارهایی برای سینما انجام داده است و چرا از اکران فیلمی مانند ماحی که به رانتخواری و فساد می‌پردازد؛ جلوگیری می‌کند؟ چرا باید ما وقتی از ارشاد مجوز می‌گیریم ارگانی دیگر این مجوز را قبول نداشته باشد؟

فیلم سینمایی ماحی به کارگردانی داود خیام با بازی آنا نعمتی، مهران احمدی، همایون ارشادی، احسان امانی، سپیده اعلایی، هدی نوری‌زاده و مریم داوودی هم‌اکنون در سینماهای سراسر کشور اکران است.

داستان این فیلم که براساس اتفاقات واقعی است، بین سال‌های ۹۱ تا ۹۲ می‌گذرد که روایتگر شرایط زن فیلم به نام “ماحی” است. شرایطی که بازگوکننده معنای کلمه ماحی است که از آن به معنای محوکننده یا نابودکننده یاد می‌شود.

 

49

 

47

 

منبع: خبرگزاری ایلنا

امتیاز دهید