رونمایی از کتاب «زایش مدرنیسم ایرانی» در شهر کتاب فرشته

به گزارش هنردستان: کتاب «زایش مدرنیسم ایرانی» نوشته علیرضا سمیع‌ آذر ۱۰ آذرماه در شهر کتاب فرشته رونمایی می شود.

 عصر جمعه دهم آذرماه کتاب «زایش مدرنیسم ایرانی» به قلم علیرضا سمیع‌ آذر  با حضور هنرمندان در شهر کتاب فرشته رونمایی می شود.

علیرضا سمیع‌ آذر در توضیح این کتاب گفت: کتاب «زایش مدرنیسم ایرانی» شامل مجموعه مقالاتی است که در مناسبت‌های مختلف نوشته‌ام. اکثر این مقالات پیش‌تر به صورت پراکنده در رسانه‌های مختلف منتشر شده‌اند ولی فکر کردم جمع‌آوری همه آن‌ها در یک مجموعه خالی از لطف نیست. این مقاله‌ها در مورد تعدادی از شاخص‌ترین هنرمندان مدرنیست نوشته شده است که در خلال آن‌ها سعی کردم نحوه مواجهه هنرمندان ایرانی با موج مدرنیستی در هنر غربی را تحلیل کنم.

وی ادامه داد: در کتاب «زایش مدرنیسم ایرانی» نگرش‌های مختلف نسبت به مدرنیسم و تلفیق آن با عنصر ایرانی را طی مقالات متعدد تحلیل کرده‌ام که عنوان این کتاب نشان می‌دهد مدرنیسم چطور با عناصر ایرانی در هم آمیخته شده است.

سهراب سپهری، پرویز تناولی، عباس کیارستمی، منیر فرمانفرماییان، آیدین آغداشلو، محمد احصایی و … از جمله هنرمندانی هستند که در این کتاب به آنها پرداخته شده است.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »