آغاز پیش فروش بلیت های رپرتوار گروه تئاتر عروسکی «آران»

به گزارش هنردستان: گروه تئاتر عروسکی «آران» اجرای مجدد و تناوبی آثار اپرایی خود را به کارگردانی بهروز غریب‌پور از ۱۲ آذر الی ۱۸ اسفند، روی صحنه خواهد برد.

همزمان با اعلام زمان رپرتوار گروه تئاتر عروسکی «آران»، پیش فروش بلیت های هر اجرا از روز سه شنبه مورخ ۷ آذر اعلام گردید.  این گروه به انگیزه توسعه و تعمیق اپرای ملی، تمرکز بر روی ادبیات کلاسیک و شاعران نامدار ایرانی و بهره‌گیری از سنت‌های آوازی و موسیقی ملی، به‌کارگیری هنر نمایش عروسکی و هم‌افزایی این هنر با زبان سینما و تئاتر و ارتقای مقام این هنر تشکیل شده است.

از دیگر اهداف این گروه باید به پدید آوردن گروه مخاطبان و تکرار آثار تحت عنوان «رپرتوار» و زنده نگاه داشتن همه آثار از طریق اجرای تناوبی که هم فرصت دوباره دیدن آن‌ها را میسر سازد و هم برای نسلی که از ابتدا با آثار این گروه آشنا نبوده‌اند فرصت آشنایی با پدیده اپرای عروسکی و اپرای ملی را فراهم سازد، اشاره کرد.

برنامه اپراهای عروسکی گروه «آران» که قرار است از ۱۲ آذر الی ۱۸ اسفند در تالار فردوسی روی صحنه برود، به شرح ذیل است:

«اپرای عروسکی مولوی» از ۱۲ آذر الی ۱ دی

«اپرای عروسکی سعدی» از ۱۰ دی الی ۲۲ دی

«اپرای عروسکی خیام» از ۱ بهمن الی ۱۳ بهمن

«اپرای عروسکی مکبث» از ۲۳ بهمن الی ۴ اسفند

«اپرای عروسکی لیلی و مجنون» از ۸ الی ۱۸ اسفند

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »