بازدید آلمانی‌ها از موزه هنرهای معاصر تهران

به گزارش هنردستان: معاون وزیر علوم، تحقیقات و هنر ایالت بادن ورتمبرگ آلمان به همراه گروه فرهنگی هنری این ایالت ضمن دیدار با سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران از نمایشگاه آثار تونی کرگ بازدید کردند.

 پترا اولشوفسکی معاون وزیر علوم، تحقیقات و هنر ایالت بادن ورتمبرگ آلمان به همراه گروهی از مقامات فرهنگی هنری، خبرنگاران و هنرمندان ایالت بادن ورتمبرگ ازجمله کریستیانه لانگه رییس گالری اشتوتگارت، پیا مولر تام رییس گالری ایالتی کارلسوهه، یوهان هولتن رییس گالری هنر ایالتی بادن بادن و … ضمن دیدار و گفتگو با علی محمد زارع سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران از نمایشگاه آثار تونی کرگ هنرمند انگلیسی آلمانی بازدید کردند

.

در این دیدار علی محمد زارع با معرفی موزه، درباره اساس و اهداف برگزاری نمایشگاه ها و آثار گنجینه گفت: موزه هنرهای معاصر تهران به عنوان بنیاد فرهنگی هنری تنها موزه ای است که کارکرد معاصر دارد و تنها موزه مهم در خاورمیانه است.

وی با تاکید بر اهمیت پژوهش در زمینه نمایشگاه های این موزه و تاثیر برگزاری این نمایشگاه ها بر وضیعت هنری منطقه، بیان کرد: موزه هنرهای معاصر تهران به اسم خود مفتخر است و خوشبختانه اسم خود را از جایی وام نگرفته و همچنان بزرگترین آثار هنر غربی در کنار هنر منطقه را در گنجینه خود نگهداری می کند.

در این دیدار پترا اولشوفسکی معاون وزیر علوم، تحقیقات و هنر ایالت بادن ورتمبرگ گفت: وظیفه اولیه نهادهایی مثل این گروه اعزامی از آلمان و موزه های ایران، امکان سنجی هرچه بیشتر و تعامل فرهنگی و هنری بین دو کشور است و دنیا مشتاق دیدن آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران است.

همچنین کریستیانه لانگه رییس گالری اشتوتگارت با توجه شناخت اروپایی ها از هنر معاصر غربی گفت: شناخت اروپایی ها از هنر معاصر غربی قطعاً عمیق تر و بیشتر است تا شناختشان از هنر معاصر خاورمیانه و بخصوص ایران و این خود دلیل اشتیاق موسسات و بنیادهای هنری اروپایی برای تعامل با موسسات هنری و خاورمیانه است.

پیا مولر تام رییس گالری ایالتی کارلسوهه با تاکید بر این نکته که موزه هنرهای معاصر تهران در سطح جهان بسیار شناخته شده است، بیان کرد: با توجه با این شناخت و اعتبار است که کنجکاوی و شوق زیادی برای دیدن این آثار در بین اهالی هنر در اروپا وجود دارد.

یوهان هولتن رییس گالری هنر ایالتی بادن بادن نیز در این جلسه گفت: فضایی که من مدیریت آن را به عهده دارم بر خلاف فضاهای موزه ای از مجموعه خاصی نگهداری نمی کند اما با رویکرد فراگیر جهانی، علاقه مند به برگزاری نمایشگاه ها و پروژه های مطالعاتی با همکاری مراکزی همچون موزه هنرهای معاصر تهران هستیم.

رییس موزه هنرهای معاصر تهران در این دیدار کتاب گنجینه آثار خارجی موزه، کتاب آثار ایرانی و خارجی گنجینه (نمایشگاه مسافران برلین و رم) و کتاب آثار نمایشگاه کارنامه را به هیات اهدا کرد.

در این دیدار علی اکبر صادقی از هنرمندان پیشکسوت و معاصر کشورمان به همراه تعدای از نمایشگاه گردان ها، با گروه آلمانی دیدار و به تبادل اطلاعات هنر معاصر و مدرن پرداختند

امتیاز دهید