«پری دریایی» ۲ جایزه خارجی به دست آورد

به گزارش هنردستان: ۲ جایزه بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه جشنواره مدیترانه‌ای کن به فیلم سینمایی «پری دریایی» به کارگردانی امیرمسعود آقابابائیان تعلق گرفت.

 فیلم سینمایی «پری دریایی» به تهیه‌کنندگی محمدرضا عرب از محصولات مشترک سازمان سینمایی حوزه هنری، جایزه ویژه بهترین فیلم جشنواره مدیترانه‌ای کن را از آن خود کرد.

همچنین جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره نیز به امیرمسعود آقابابائیان نویسنده و کارگردان این فیلم تعلق گرفت.

«پری دریایی» پیش از این ۶ حضور خارجی داشته است و توانسته جایزه بهترین فیلم را در جشنواره بین‌المللی محیط زیست کلکته به دست آورد.

بازیگران فیلم سینمایی «پری دریایی» امیر آقایی، پانته‌آ مهدی‌نیا، شاهرخ فروتنیان، سیروس کهوری‌نژاد و اصغر همت هستند.

این فیلم با موضوع حفظ محیط زیست خلیج فارس و تکریم شهدای غواص در لوکیشن خلیج فارس ساخته شده است و تاکنون توانسته جایزه بهترین فیلم (موضوع) از فستیوال بین‌المللی فیلم محیط زیست و حیات وحش کلکته هندوستان در دسامبر ۲۰۱۶، نمایش در بخش مسابقه فستیوال فیلم سینماورده مکزیکوسیتی مکزیک در فوریه ۲۰۱۷، نامزد جایزه بهترین فیلم در فستیوال بین‌المللی فیلم محیط زیست دهلی نو هندوستان در نوامبر ۲۰۱۷، نامزد جایزه بهترین فیلم در بخش مسابقه فیلم‌های خاورمیانه فستیوال فیلم مدیترانه‌ای کن فرانسه در نوامبر ۲۰۱۷، نامزد جایزه بهترین موسیقی متن فیلم در بخش مسابقه فستیوال فیلم مدیترانه‌ای کن فرانسه نوامبر ۲۰۱۷، نمایش در بخش مسابقه فیلم‌های مستقل سالتو اوروگوئه در اکتبر ۲۰۱۷ و نمایش در بخش مسابقه یازدهمین دوره فیلم سفر روی آب بنگلور هندوستان را در کارنامه خود ثبت کند.

جشنواره فیلم مدیترانه‌ای کن از تاریخ ۲۵ تا ۳۰ نوامبر (۴ تا ۹ آذر) در فرانسه در حال برگزاری است.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »