کتاب «بحران مدرنیته و مدرنیته در بحران» رونمایی شد

به گزارش هنردستان: کتاب «بحران مدرنیته و مدرنیته در بحران» به قلم روح‌الله حسینی در خانه فرهنگ ایران در پاریس رونمایی شد.

 کتاب «بحران مدرنیته و مدرنیته در بحران: بررسی مقابله‌ای آثار کامو و هدایت»، نتیجه پژوهش‌های سیدروح‌الله حسینی در دانشگاه تهران است که به زبان فرانسه نوشته شده و چندی پیش از سوی انتشارات فرانسوی l’Harmattan منتشر شده است.

این کتاب طی مراسمی در خانه فرهنگ ایران در پاریس رونمایی شد.

در این پژوهش، ضمن مطالعه تطبیقی آثار آلبر کامو و صادق هدایت، نویسنده پس از بررسی اشتراکات هر دو در جهان‌بینی و نگرش به هستی، بر نقاط افتراق و تفاوتهای اساسی این دوچهره ادبی و معروف اواسط سده بیستم میلادی، می‌پردازد و انتخاب متفاوت آنها را در کوران مدرنیته و در پاسخ به اساسی‌ترین سوالی که از دید آلبر کامو، هر انسانی در نقطه‌ای از زندگی خود، با آن مواجه می‌شود، محل تامل و بررسی خود قرار می‌دهد. این پژوهش، همچنین از منظر مطالعات فرهنگی و تفاوت در بینش‌ها به دلیل تفاوت در خاستگاه‌های فکری و فرهنگی، قابل توجه و خواندنی است.

سیدروح‌الله حسینی، هم‌اکنون مدیر مدرسه ملی سینمای ایران و عضو هیات علمی گروه مطالعات اروپا در دانشگاه تهران است.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »