بررسی جایگاه اسکار در استراتژی فرهنگ ایران

هنردستان: دومین شماره از فصل‌نامه «سرزمین هنر» میزگردی درباره جایگاه اسکار در استراتژی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با حضور سه تن از صاحب‌نظران حوزه فرهنگ و هنر را برگزار کرده است.

به گزارش هنردستان، بخش سینمایی دومین شماره از فصلنامه «سرزمین هنر» به مناسبت نزدیک شدن به مراسم اسکار ۲۰۱۷ میزگردی با حضور سه تن از صاحب‌نظران حوزه فرهنگ و هنر برگزار کرده است.

 

در این میزگرد محمد حسین حقیقی (نویسنده و کارگردان سینما)، امیر اسفندیاری (مدیر بخش بین‌الملل بنیادسینمایی فارابی) و حسن بنیانیان (رییس سابق حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی) شرکت کرده‌ و به پرسش‌های علی گرانمایه‌پور (عضو شورای سردبیری فصلنامه «سرزمین هنر») درباره جایگاه اسکار در استراتژی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران پاسخ داده‌اند.

فصلنامه «سرزمین هنر»، مجله‌ای چند رسانه‌ای فرهنگی هنری است که در بخش خصوصی و بدون حمایت هیچ نهاد یا دستگاه دولتی منتشر می‌شود. در اهداف انتشار این فصلنامه عنوان شده است که تلاش می‌کند تا فضای جدیدی را در حوزه نقد و تحلیل آثار و رویدادهای فرهنگی و هنری کشور ایجاد نماید.

فصلنامه سرزمین هنر  با استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده به وبسایت «هنرلند» متصل می‌گردد. در وبسایت «هنرلند» برای هر کدام از مقاله‌ها و نوشته‌های این فصلنامه یک ویدئو یا یک پادکست تهیه و تولید و آن را از طریق کدهای واقعیت افزوده در مجله منتشر می‌کنند. علاقه‌مندان می‌توانند با دانلود رایگان اپلیکیشن QR CODE READER روی تلفن‌های همراه یا تبلت خود و اسکن کردن کدهای منتشر شده در فصلنامه، ویدئوها و صوت‌های مرتبط با مطالب فصلنامه را روی گوشی‌های تلفن هوشمند یا تبلت خود دریافت و مشاهده کنند.

اولین شماره از فصلنامه «سرزمن هنر» در پاییز ۹۵ منتشر  شد و دومین شماره آن نیز به زودی منتشر می‌شود. سیداحمد نادمی، نادر برهانی‌مرند، حمیدرضا پورعلی محمد و سیدعلی حمیدی از اعضای شورای سردبیری فصلنامه «سرزمین هنر» هستند و علیرضا دباغ مدیر مسؤولی و سردبیری آن را بر عهده دارد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید