سفر سینمایی ها برای «پینوکیو، عاموسردار و رییسعلی» به بوشهر

به گزارش هنردستان: مراسم افتتاحیه فیلم سینمایی «پینوکیو، عاموسردار و رییسعلی» با حضور چهره های سینمایی در شهر بوشهر برگزار شد.

 مراسم افتتاحیه فیلم سینمایی «پینوکیو، عاموسردار و رییسعلی» عصر روز پنجشنبه ۹ آذرماه با حضور منوچهر شاهسواری، فرشته طائرپور، سعید خانی، فاطمه گودرزی، امیرحسین صدیق، ایرج طهماسب، مرضیه برومند، رضا صافی، مجید مظفری، ناصر عنصری، ابراهیم فروزش و … در سینما بهمن بوشهر برگزار شد.

در ابتدای این مراسم سیدرضا صافی کارگردان و نویسنده فیلم روی صحنه آمد و گفت: من امروز ۲ حس خوب دارم بنابراین به شکرانه این حس خوب حرمت نگه می دارم و لب به گلایه باز نمی کنم که چه تلخی ها و سختی های بر ما گذشت البته سختی جزو لاینفک فیلمسازی است اما بی مهری ها از سوی کسانی رخ داد که ما انتظار مهر از آنها داشتیم.

وی افزود: اولین حس خوب من به نهالی برمی گردد که سه سال پیش با عوامل کاشتیم و امروز بعد از یک سال و اندی تلاش و ۲ سال انتظار فعالانه و توام با مرارت ها، شاهد به ثمر نشستن آن هستیم.

صافی بیان کرد: حس دوم من به حضور عزیزانی بر می گردد که هرکدام از آنها یک وزنه قابل اهمیت هستند. همه جا رسم بر این است که بزرگان حوزه ادب و فرهنگ و … به شهرستان ها دعوت می شود و از آنها تجلیل می شود اما امروز این بزرگواران هزار کیلومتر راه طی کرده و به اینجا آمدند تا شما هنرمندان بوشهری را تشویق کنند از همین رو از تک تک آنها سپاسگزارم چرا که آنها کاری کارستان کردند.

این کارگردان اظهار کرد: ساخت یک فیلم کار یک نفر نیست بلکه گروهی دست به دست هم دادند و فشارها را تحمل کردند تا امروز شاهد زحمات آنها باشیم.

وی اضافه کرد: به یاد دارم اوایل دهه ۶۰ در تلویزیون بوشهر بیش از یک شبکه وجود نداشت و آن موقع ها برنامه ای به نام «آسمون ریسمون» پخش می شد که وقتی این برنامه تمام شد من دپرس شدم و از همین رو انشایی نوشتم و از تمام شدن این برنامه اظهار ناراحتی کردم. سال ها گذشت فهمیدم بین رسالت هنرمندی و پیامبری نقطه مشترکی وجود دارد به این صورت که هر ۲ قرار است انسان های بهتری از ما بسازند.

صافی عنوان کرد: در همین جا باید بگویم اگر افراد و نهادهایی ما را حمایت نمی کردند این فیلم در این قد و قامت ساخته نمی شد در واقع شورا و استانداری بوشهر و اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر بسیار ما را کمک کردند به ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی که علی رغم اینکه تعریفی برای کار فرهنگی ندارد اما کار فرهنگی کرد به همین دلیل امیدوارم مدیر این اداره  همینجا بماند و از هنرمندان بوشهری حمایت کند.

سپس هنرمندان حاضر در این مراسم روی صحنه آمدند و مرضیه برومند کارگردان سینما به نمایندگی از آنها گفت: «پینوکیو، عاموسردار و رییسعلی» اسم بانمکی است اما این فیلم از اسمش هم بانمک تر است. من در جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان این فیلم را دیدم و از تماشای آن لذت بردم. باید بگویم اگر سینمای نوجوان ما آینده ای داشته باشد باید از همین راه بگذرد.

وی عنوان کرد: این فیلم در یک استان غیر از تهران تولید شده است بنابراین امیدوارم این سنت ادامه پیدا کند و از این الگو پیروی شود. در پایان برای این فیلم آرزوی موفقیت می کنم و از شما می خواهم که از این فیلم حمایت کنید.

در پایان ناصر عنصری تهیه کننده فیلم نیز روی صحنه آمد و گفت: اول از مردم خوب بوشهر و افراد حاضر در این جمع تشکر می کنم. امیدوارم مسئولان استان کاری بکنند که افرادی مثل ما انگیزه بگیرند و استعدادهای این چنینی بروز کنند.

در پایان این مراسم از عوامل سازنده فیلم تجلیل شد.

امتیاز دهید