مسیری که مرضیه برومند برای آینده سینمای نوجوان نشان داد

به گزارش هنردستان: مرضیه برومند در اکران افتتاحیه «پینوکیو،عمو سردار و رییسعلی» گفت: این فیلم، نام جالبی دارد. من این فیلم را در جشنواره فیلم نوجوانان همدان دیدم ‌و لذت بردم. آینده سینمای نوجوان باید از این مسیر بگذرد.

طبق گزارش رسیده، این کارگردان سینما و تلویزیون که شامگاه 9 آذر ماه در بوشهر سخن می‌گفت، ادامه داد: خوشحالم که این فیلم در شهر دیگری ساخته شده و امیدوارم مسئولان کمک کنند تا این‌روند ادامه دار باشد و همه‌ از این الگوی خوب پیروی کنند. 

وی همچنین از مردم بوشهر خواست تا از این فیلم در زمان اکران حمایت کنند. 

اکران افتتاحیه فیلم سینمایی «پینوکیو، عمو سردار و رییسعلی» شامگاه پنجشنبه  ۹ آذرماه با حضور جمعی از سینماگران، اهالی رسانه و مردم بوشهر درسینما «بهمن» بوشهر برگزار شد. 

سید رضا صافی کارگردان فیلم پیش از نمایش فیلم طی سخنانی گفت: امروز مفتخرم که دو حس خوب دارم. حرمت این احساس را نگه می‌دارم و لب به گلایه باز نمی‌کنم که چه تلخی‌ها و سختی‌ها و بی‌مهری‌هایی بر ما گذشت. از سوی کسانی که انتظار مهربانی از سوی آنان داشتیم. 

وی افزود: اولین حس خوبم به نهالی باز می‌گردد که سه سال گذشته به همراه عوامل فیلم کاشتیم و بعد از مرارت‌های بسیار ‌امروز شاهد به ثمر رسیدن آن هستیم. دومین احساسم‌ به حضور مهمانان عزیزی برمی‌گردد که هریک وزنه‌هایی مهم در سینمای کودک هستند. همه جا رسم است بزرگان ‌ادب دعوت به شهرستان‌ها شده و از آن‌ها تجلیل می‌شود اما مهمانان ما امروز هزاران کیلومتر برای تشویق هنرمندان بوشهری به اینجا آمده‌اند.  

این کارگردان ادامه‌ داد: فیلمسازی کار گروهی و نتیجه تلاش‌های آنهاست. یادم است اوایل دهه ۶۰ برنامه «آسمون و ریسمون» تلویزیون را بسیار دوست داشتم و وقتی تمام شد افسرده شدم و برای آن متنی شبیه متن کتاب دینی‌مان نوشتم و در کلاس خواندم و معلمم من را تنبیه کرد. سالها گذشت و فهمیدم بین رسالت پیامبری و هنرمندی نقطه پیوندی است و آن هم تلاش برای تربیت انسان‌هایی بهتر ‌است. 

وی ادامه داد: اگر کسانی ما را حمایت نمی‌کردند، شرایط امروز فیلم ما معلوم‌ نبود. نظیر شورای شهر بوشهر، استانداری، شهرداری، اداره کل بنادر و دریانوردی که علی‌رغم این که تعریف قانونی برای کار فرهنگی ندارد، تمام قد به ما کمک کردند.

ناصر عنصری تهیه‌کننده فیلم نیز با تشکر از مردم بوشهر و مدیران اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: امیدوارم مسئولان حمایت کنند تا سینماگران بتوانند از استعدادهای خوب در شهرهای دیگر در حوزه فیلمسازی استفاده کنند. 

در ادامه مراسم، تقدیرنامه‌ای از سوی عوامل فیلم به محمد مهدی بنشاری مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اهدا شد. 

همچنین با حضور سینماگران و با اهدای لوح تقدیر از  عوامل و سازندگان فیلم «پینو کیو عمو سردار و رئیسعلی» تقدیر شد. 

در این مراسم که با استقبال خوب مردم بوشهر همراه شده بود؛ سید رضا صافی، نویسنده و کارگردان، ناصر عنصری تهیه‌کننده، مریم رنجبر نویسنده، سعید خانی مدیر شرکت پخش فیلم نسیم صبا، منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما، فرشته طائرپور، ابراهیم فروزش، مرضیه برومند ، ایرج طهماسب، مجید مظفری، فاطمه گودرزی، امیرحسین صدیق و جمعی از اهالی رسانه حضور داشتند.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »