انجمن «مادران سربرنیتسا» با مادران شهدای ایران دیدار کردند

هنردستان: انجمن «مادران سربرنیتسا» با مادران شهدای ایران در موسسه اوج دیدار کردند.

به گزارش هنردستان، در ایام الله سی و هشتمین جشن باشکوه پیروزی انقلاب اسلامی، سازمان فرهنگی – رسانه ای اوج به همراه کانال بوسنیایی شبکه جهانی سحر، روز پنج شنبه ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۵ میزبان نمایندگان انجمن «مادران سربرنیتسا» بود.

 

این انجمن به منظور اعلام مظلومیت و کشتار فرزندان بیگناه بوسنیایی در جنگ بوسنی و احقاق حقوق بازماندگان و محکومیت قاتلان این جنایت تأسیس شده است. از آن جایی که پیوندهای عاطفی بین دو ملت ایران و بوسنی ناشی از تجربه و درد مشترک ناشی از برخورد با پدیده تحمیل جنگ بوجود آمده است، اعضای انجمن «مادران سربنیتسا» همواره با مادران شهدای ایرانی ابراز همدردی می کنند.

این محفل صمیمانه و معنوی با میزبانی محسن سوهانی مدیر کانال بوسنیایی شبکه جهانی سحر و محمود بابایی تهیه کننده، فعال فرهنگی و نماینده موسسه فرهنگی–رسانه ای اوج در کافه نخلستان موسسه اوج به عنوان نمادی از جبهه مقاومت و گفتمان انقلاب اسلامی ایران برگزار شد.

منیره سوباشیچ رییس انجمن مادران سربرنیتسا به همراه مرات طاهرویچ رییس موسسه قربانیان جنگ بوسنی و هرزگوین و تهیه کننده فیلم «شلیک به روح» و کاواهوتیچ عضو هیات مرکزی انجمن «مادران سربرنیتسا» مهمانان این مراسم بودند.

منیره سوباشیچ که همسر، برادر و پسرش در نسل کشی صرب ها کشته شده اند ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، احساسات زیبایی را نسبت به ایران به زبان آورده و درد مادران شهید را در ایران و بوسنی دردی مشترک دانسته که باعث نزدیکی آنها شده است.

این مراسم، با اکران اختصاصی فیلم «محمد رسول الله (ص)» ساخته مجید مجیدی، و تقدیم هدیه ای نفیس با عنوان کتاب «سال سی» که مجموعه مصور سی سال تاریخ انقلاب اسلامی ایران است؛ همراه بود.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »