نمایشگاه «بانوان خوش‌نویس ایران» گشایش می‌یابد

هنردستان: آیین گشایش نمایشگاه «بانوان خوش‌نویس ایران» در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) همراه با تقدیر از پنج بانوی استاد خوش‌نویسی برگزار می‌شود.

به گزارش هنردستان، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی – هنری شهرداری تهران، به‌منظور پاسداشت هویت ایرانی – اسلامی و تکریم بانوان هنرمند، آیین گشایش «نمایشگاه بانوان خوش‌نویس ایران» در چهار گرایش تخصصی نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ و ثلث و نقاشی‌خط و با موضوع آیات قرآن مجید، ادعیه، روایت، حدیث و اشعار بزرگان و نام‌آوران ادب فارسی برگزار می‌شود.

 

در قالب این برنامه، از پنج بانوی استاد خوش‌نویسی، الهه خاتمی، سیده صغری حسینی، ازهار شرکا، زهره عباسی و زهره رییس‌الساداتی تجلیل خواهد شد و نمایشگاهی از آثار بانوان خوش‌نویس دوره‌ قاجار افتتاح می‌شود و تا ۳۱ فروردین ۹۶ در این موزه برپا خواهد بود. برگزاری کارگاه عملی توسط بانوان استاد هم از جمله برنامه‌های بخش جنبی این نمایشگاه خواهد بود.

علاقه‌مندان برای حضور در این برنامه می‌توانند روز پنج‌شنبه، ۲۸ بهمن‌ماه ساعت ۱۸ به موزه هنرهای دینی امام علی (ع) واقع در خیابان ولی‌عصر، بلوار اسفندیار، شماره ۳۵ مراجعه کنند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید