«فرمانده ۴» نوروز روی آنتن می رود/ ساخت رئالیتی شو تخصص می‌خواهد

به گزارش هنردستان: مدیر خانه مستند انقلاب اسلامی درباره تولیدات این مرکز و همچنین تولید رئالیتی‌شوها توضیحاتی را ارایه کرد.

حسین افشار مدیر خانه مستند انقلاب اسلامی با اشاره به تولید آثار در این مرکز و تعامل برای نمایش آنها از شبکه مستند بیان کرد: ما تولیدات زیادی در خانه مستند داریم و بر این اساس شبکه مستند روزی یکی از تولیدات ما را روی آنتن می برد. 

وی ادامه داد: زیرساختی در خانه مستند فراهم و موجب شد هزینه های تولید در این مرکز کاهش بیابد و بخشی از این زیرساخت ها وجود یک تیم پژوهشی داخلی برای یافتن سوژه هاست و همچنین حضور تدوینگرها و فیلمبردارانی که در این مرکز جمع شده اند و توانسته ایم به این ترتیب آثار زیادی تولید کنیم. 

افشار اظهار کرد: میانگین تولید ما روزانه یک و نیم مستند است و همانطور که گفته شد شبکه مستند روزی یک مستند از مرکز ما روی آنتن می برد که این حاصل ۱۵ سال تلاش است. ما البته سعی می کنیم آثار مستند هم از کیفیت خوبی برخوردار باشد و آثارمان هم آنقدر خوب هستند که در بهترین بخش های تلویزیون دیده می شوند. 

وی در توضیحی درباره موضوع و رویکرد این مستندها یادآور شد: تلاش ما این است که به سمت نیازها، خواست ها و ذایقه مردم برویم و حرف هایی را مطرح کنیم که مورد دغدغه است.  

افشار در بخش دیگری از سخنانش از رویکرد ژورنالیسم رسانه ای در خانه مستند انقلاب اسلامی سخن گفت و عنوان کرد: این رویکرد ژورنالیسم رسانه ای در تلویزیون اهمیت بسیاری دارد چراکه اگر آن را به کار نگیریم مخاطب را از دست می دهیم. ما در این رویکرد سراغ روزنامه نگارانی می رویم که انگیزه ساخت مستند داشته اند و نمونه آن همکاری با افرادی مثل مصطفی شوقی در مستندی درباره هویدا و یا احسان ناظم بکایی است.

وی که تهیه کنندگی مستندمسابقه «ضدگلوله» را هم بر عهده دارد درباره افزایش رئالیتی شوها در تلویزیون بیان کرد: کسی که قالب رئالیتی شو را استفاده می کند اگر دانش این قالب را هم داشته باشد بسیار خوب است. من موافق هستم که افراد زیادی در حوزه ساخت رئالیتی شوها فعالیت کنند چراکه این قالب آنقدر جدید است که آدم ها هنوز باید در آن آزمون و خطا کنند. 

این تهیه کننده درباره اینکه رئالیتی شوها چگونه باید جذابیت خود را حفظ کنند، تصریح کرد: رئالیتی شوها برای اینکه بتوانند جذابیت خود را نگه دارند باید هم در موضوع و هم در پرداخت و سناریو به سمت خلاقیت بروند. به طور مثال اگر ما از «خنداننده شو» که به نظر من رئالیتی شوی خوبی بود و یا «دورهمی» تقلید کنیم فایده ای ندارد. اکنون قرار است برنامه ای با نام «شبی با عبدی» بیاید که به عنوان یک رئالیتی شو باید سراغ رویکردهای جدید برود تا موفق باشد.

افشار در پایان درباره مستند مسابقه «فرمانده» که از شبکه افق روی آنتن می رفت، بیان کرد: فصل جدید «فرمانده» ساخته شده و در حال تدوین است که امیدواریم از نوروز به صورت هفتگی روی آنتن برود. 

امتیاز دهید